Gaziantep-Oğuzeli yolunda tehlikeli seyir

Gaziantep-Oğuzeli yolunda tehlikeli seyir

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde kamyonlarına kapasitesinin üstünde saman yükleyen kamyoncular karayolunda büyük tehlike yaratıyor. Gaziantep-Oğuzeli Karayolu üzerinde saman yüklü kamyonların tehlikeli seyri korkuttu.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde kamyonlarına kapasitesinin üstünde saman yükleyen kamyoncular karayolunda büyük tehlike yaratıyor. Dağ gibi saman yüklü kamyonlar, özellikle dar olan yollarda, zaman zaman trafiğin aksamasına neden oluyor.

Aşırı yükleme nedeniyle kasalarında metrelerce yüksekliğin oluştuğu kamyonlar, dar yollarda trafik kazalarına davetiye çıkarıyor. Bir seferde daha çok saman taşımak adına, üst üste konulan torbalarla, kamyon kasaları üzerinde devasa bir görüntü oluşuyor.

Geçen yıla oranla oldukça düşük fiyata satılan saman torbaları yüklü kamyonlar, bazen de konvoy halinde seyirediyor. Konvoy halinde seyreden kamyonları sollamak ise hafif ticari araçlar için büyük engel oluşturuyor. Hafif araç sürücüleri, saman yüklü kamyonları geçmenin zor olduğunu belirterek, kamyonların hızıyla seyretmek zorunda kaldıklarını ve büyük zaman kaybı yaşadıklarını söyledi.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
10.07.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin