GAZİANTEP OHH DEDİ

Sıcaklar yavaş yavaş terk ediyor
GAZİANTEP OHH DEDİ

Uzun süreden beri etkisini sürdürerek bunaltıcı bir halde seyreden hava sıcaklığı günden güne azalarak oh dedirtti. Vatandaşın serinlemek için türlü türlü çareler arayıp kendini ağaç altlarına ya da havuzlara attığı günler geride kalıyor.

Haziran ayının ortalarından beri günden güne artarak devam edip, şehrimizde 45 derecenin üzerine bile çıkan hava sıcaklığı yerini serin günlere bırakıyor.

Henüz yağış almamakla birlikte hissedilir bir serinliğin yaşanması Gaziantepli’ye ohh dedirtti. Pazartesi gününden beri belirgin bir şekilde aşağıya doğru ilerleyen sıcaklık derecesi 33’e düşerken önümüzdeki on gün içinde ise 28 dereceye kadar gerileyecek.

SON ÜÇ AYIN EN SERİN GÜNÜ

Meteoroloji Müdürlüğünün verilerine göre ise 14 Eylül Cuma günü Gaziantep, son üç ayın en serin gününü yaşayacak.

Bir miktar daha gerileyerek 31’e düşecek olan hava sıcaklığı bu düşüşü ile Gaziantepli’yi biraz daha serinletecek gibi de görünüyor.

GECE İLE GÜNDÜZ ARASINDA 15 DERECE FARK EDECEK

Önümüzdeki günlerde hava sıcaklığındaki düşüş en fazla da geceleri hissedilecek. Gündüz ile gece sıcaklığı arasındaki fark ise 15 dereceye kadar ulaşacak.

Günün en yüksek sıcaklığı 35 olduğu dönemlerde en düşük sıcaklık 20 derece ile geceleri hissedilecek.

GAZİANTEPLİ SERİNLİKTEN MEMNUN

Bu arada çok yoğun bir sıcaklıkla bunaltıcı bir yaz geçiren Gaziantep halkı ise havaların serinlemesinden memnun.

Yaz boyunca aşırı sıcaklardan dolayı mesai saatlerinde bile değişikliğe giden yerler olmuştu. Ancak geçtiğimiz haftadan itibaren her şey normal seyrine dönmüş vaziyette.
Sıcaklık etkisinden kurtulup işine ya da çalışmasına daha iyi yoğunlaşan Gaziantepli, havaların serinlemesinden memnun.

SERİNLİK VAR YAĞIŞ YOK

Yine meteoroloji verilerine göre önümüzdeki günlerde belirgin bir serinliğin olacağı görülürken, şehrin henüz yağış alacak olmaması da dikkat çekiyor. Yani şehrimiz önümüzdeki on gün içinde henüz sonbahar yağmuru ile tanışmamış olacak.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
12.09.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin