Gaziantep polisi denetimlere devam ediyor

Gaziantep polisi denetimlere devam ediyor

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, eğitim çağındaki çocuklarımızın korku ve endişeden uzak, güvenli ortamlarda eğitimlerini sürdürmeleri için denetimlerine devam ediyor. Yapılan denetimlerde çok sayıda kahvehane, kafeterya ve öğrenci servis araçları denetime tabi tutuldu. Denetimlerde 2 kişi gözaltına alındı.

Denetimlere ilişkin olarak Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımızın mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocukların etkilenebileceği her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulması, güvenli bir eğitim ve öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması için, Müdürlüğümüze bağlı (Asayiş, Çocuk, Narkotik ve Diğer) birimlerimizden oluşturulan karma ekiplerimizle; 11 Mayıs 2017 Perşembe günü 11:00 / 16:00 saatleri arasında riskli olarak belirlenen okul çevrelerinde uyuşturucu ve uyarıcı madde temin edildiği düşünülen park ve bahçeler, metruk binalar, alkol, tütün ve tütün mamulleri satışı yapılan yerler, İçkili yerler, kahvehaneler, filtre programı olmayan (pornografik ve terör içerikli siteler) internet ve oyun salonları vb. yerler, okul çevrelerinde okulla ilişiği olmayan eğitim - öğretim ve öğrencilerin güvenliği bakımından okul çevresinde bulunması tehlike teşkil eden kişilerin kontrol edilmesi, kabahat fiilini işleyen kişiler hakkında 5326 Sayılı Kanun 32.Maddesi (Yetkili makamlar tarafından adlî işlemler nedeniyle ya da kamu güvenliği, kamu düzeni veya genel sağlığın korunması amacıyla, hukuka uygun olarak verilen emre aykırı hareket eden kişiye Yüz Türk Lirası İdarî Para Cezası verilir. Bu cezaya emri veren makam tarafından karar verilir.) hükmü gereğince idari işlem uygulanması, okul servis araçları ve servis şoförlerinin “ Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği” ne göre zorunlu eğitim kapsamındaki okul öncesi ve diğer öğrenci taşıma hizmetlerinin düzenli ve güvenli bir hale getirmek ve denetim hizmetleri yapmak amacıyla Çocukların Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması yapıldı. Çocukların Korunmasına Yönelik Yapılan Denetim Uygulamasına 30 ekipten oluşan toplam 90 personel katıldı.  Yapılan uygulama neticesinde;  69 okul çevresi, 28 İnternet Salonu,  8 Oyun Salonu Playstation,  30 Kahvehane, 4 İddia Bayii, 19 Büfe, 55 Okul servis aracı olmak üzere toplam 183 araç ve 860 şahıs denetlendi. Çeşitli suçlardan arama kaydı bulunan 2 şahıs yakalanarak gerekli işlemlerin yapılmak üzere adli mercilere teslim edildi. 7 şahsa Adli – İdari işlem yapıldı. 3 adet araca Karayolları Trafik Kanunun ilgili maddelerine istinaden işlem yapıldı ve 230 gram esrar maddesi ele geçirildi. Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü olarak hizmetin en iyisine layık olan değerli vatandaşlarımızdan almış olduğumuz güç ve destekle, İlimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla Suç ve Suçlular ile mücadelemiz artan kararlılıkla devam edecektir” denildi.

GÜNDEM
Haber Merkezi
12.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin