GAZİANTEP SPORDA GELECEĞİNİ HAZIRLIYOR

GAZİANTEP SPORDA GELECEĞİNİ HAZIRLIYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde Turkcell'in sponsorluğuyla hayata geçirilen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi'nin yeni etabı Eylül’de başlıyor.

Türk spor tarihinin en büyük altyapı atılımı olarak değerlendirilen ve mayıs ayında 81 ilde eş zamanlı başlayan projenin ilk etabı Gaziantep’te yaklaşık 13 Bin ilkokul 3. sınıf öğrencisinin taranmasıyla tamamlamıştı. Eylül ayında da devam edecek olan projenin hazırlıkları ise tamamlandı. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, projenin Türkiye'nin spor altyapı haritasını bilimsel veriler ışığında ilk defa ortaya koymak hedefiyle hazırlandığını ve ileri dönük çok güzel bir proje olduğunu söyledi.  

“BU BİR SEFERBELİK PROJESİDİR”

Gaziantep olarak projenin ilk etabını iyi bir konumda tamamladıklarını vurgulayan Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir,” Burada bir devrim var. Çocuklarımız, sporla birlikte geleceğe yürüyecekler. Bu proje aslında bir seferberlik projesidir. Sporun gelişmesi, tabana yayılması için yoğun bir şeklide çalışıyoruz. Artık olimpiyat oyunlarında daha fazla madalya almak istiyoruz. Sağlıklı bir nesil arzu ediyoruz. Yürüyen, koşan, sporu seven gençler istiyoruz. Bu proje tüm gençlerimizin spora yönelmesini sağlayacak. Bununla beraber, uyuşturucuyu ve terörü de önleyeceğiz. Sporun birleştirici gücünü kullanacağız. Bu proje sonunda buradan çıkacak sporcular için hocalarımız değerlendirme yapacak ve yetenek ortalamaları yüksek olan çocuklarımızı branşa yönlendirecek. İstiyoruz ki bu gençlerimizin içinden Avrupa, dünya, olimpiyat şampiyonları çıksın. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etsinler” diye konuştu.

TÜM GAZİANTEP PROJEYE DÂHİL

Gaziantep’teki ilçelerde olmak üzere 4 farklı ekiple projenin çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Demir, “81 İl’de olduğu gibi Gaziantep’te de bu projenin çalışmalar canı gönülden yapılıyor. 4 ekip ve yaklaşık 40 antrenör ve beden eğitimi öğretmenleriyle 3. Sınıf öğrencilerimizin taramasını gerçekleştiriyoruz. Öğrenciler testlere tabi tutulup bu test sonuçları elektronik ortama aktarılıyor. Böylelikle gelişimleri de takip altına alınacak hale geliyor. Bu testlerin sonucunda ise yetenekleri keşfedilen sporcular antrenörlerimiz vasıtasıyla yeteneklerine göre branşlara yönlendiriliyor. Köy köy mahalle mahalle ne kadar ilkokul 3. Sınıf öğrencisi varsa tamamı bu projeden faydalandırılacak ve yetenekler keşfedilmeye devam edecek” Şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
16.08.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin