GAZİANTEP’ TEN AYŞE TAŞ GEÇTİ DOSTLARLA İLK BAHAR KONSERİ

GAZİANTEP’ TEN AYŞE TAŞ GEÇTİ DOSTLARLA İLK  BAHAR KONSERİ

Gaziantep’in yetiştirmiş olduğu duayen sanatçılardan Ali Acıburç ve kızı koro şefi Dilara Acıburç Göksu’ nun yönettiği Gaziantep kültür turizm derneği Türk sanat müziği  korosu ile, Türkiye’nin yetiştirmiş olduğu değerlerden duayen sanatçı Ayşe Taş ve Deçemko vakfi   korosu sanatçılarının ortak olarak gerçekleştirdikleri” Dostlarla ilkbahar konseri” ile Gazianteplilere yine muhteşem ve unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattılar.

46 yıllık dostluk

Gaziantep’in sanat hayatına uzun yıllardır hizmet eden usta kemancı Ali Acıburç'un öncülüğünde kurulan koronun Şehitkamil Kültür Merkezi'nde yapılan  Ayşe Taş ve korosunun beraber gerçekleştirdiği konsere  ilgi büyüktü.Müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği,ayakta dinlediği konser,muhteşem korunun şefliğini Dilara Acıburç Göksu ve  usta sanatçı Ayşe Taş  birlikte gerçekleştirdi.

Uzun yıllar  tanışıklığın ve birlikte çalışmanın gururu ile gerçekleştirilen konserde, birbirinden değerli solistlerin ve koronun seslendirdikleri eserler Gaziantepli müzik severleri ile buluştu.

İki bölümden oluşan programda  birinci bölümde koro şefi Dilara Acıburç ve koro üyelerinin seslendirdiği muhteşem eserlerin dinletisi gerçekleşirken,programın  ikinci bölümünde sahne alan sanatçı Ayşe Taş ve yönetimindeki koro üyeleri  müzik severleri  unutulmaz bir müzik gecesi en güzel eserleri dinleyicilerle buluşturarak muhteşem bir gece yaşattılar.

Sanatçının her zaman yanında olan Şehitkamil belediyesi başkanı sayın Rıdvan Fadıloğluna katkıları ve destekleri ile de gerçekleştirilen muhteşem konserde Gazianteplilere unutulmaz bir müzik dinletisi yaşadılar. Dinleyicilerin yoğun ilgi göstermesinden dolayı oturacak yerin kalmadığı Şehitkamil Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde konser sonunda Gaziantep Kültür Turizm Derneği Türk Sanat Müziği Korosu  ve Ayşe Taş  Deçemko Vakfi   korosu sanatçılarının ortak olarak gerçekleştirdiği konser, izleyiciler tarafından ayakta  alkışlandı.

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
15.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin