GAZİANTEP VİRÜS HARİTASINDA HALEN “KIRMIZI”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısının yüksek olduğu Gaziantep ile ilgili olarak Gaziantep Valisi Davut Gül ve Sağlık İl Müdürü Serdar Sarıfakı’dan telekonferans yönetimiyle bilgi aldı.
GAZİANTEP VİRÜS HARİTASINDA HALEN “KIRMIZI”

Türkiye genelinde Kovid-19 vakasının en çok artış gösterdiği iller arasında yer alan Gaziantep'teki gelişmeleri değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gaziantep valisi Davut Gül ile Gaziantep İl Sağlık Müdürü Dr. Serdar Sarıfakı'dan telekonferans aracılığıyla bilgi aldı.

GAZİANTEP İÇİN YENİ ÖNLEMLER ALINACAK MI?

Verilen bilgiler doğrultusunda Gaziantep’in masaya yatırılacağı ve yeni önlemlerin alacağı gelen bilgiler arasında. Gaziantep Valiliği'de görüşmeyi sosyal medya üzerinden şöyle duyurdu:
“Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, Valimiz Davut Gül ve İl Sağlık Müdürü Serdar Sarıfakı ile video konferans sistemi üzerinden görüştü."

TABİP ODASINDAN KORKUTAN AÇIKLAMA

Gaziantep-Kilis Tabipler Odası Başkanı Ayşegül Ateş Tarla, “Yakın bir süre önce sadece bölgedeki tek bir hastanede 200 vaka kayıtlara geçti. Sağlık çalışanları arasında enfeksiyon oranı da özellikle çok yüksek. Yetkililer muhtemelen tatil sonrasındaki iki haftada bir artış öngörecek Covid-19 birimlerindeki yatak sayısını yüzde 25 artıracaklardır” dedi.

DÜNYANIN GÖZÜ GAZİANTEP’E ÇEVRİLDİ

Haziran ayında corona virüsü yasakları ve kısıtlamalarının gevşetildiğini hatırlatan Reuters, son günlerde vaka sayısının artmasıyla birlikte daha sıkı denetimlerin geldiğini ve maske takmayan ya da sosyal mesafe kurallarına uymayanlara para cezaları verilmeye başlandığını hatırlatırken, “Resmi sayılara göre 3 haftadan daha uzun bir süredir yeni vaka sayısı 1000 seviyesinin altında seyretti” denildi. Uluslararası haber ajanslarına konuşan Tabip Odası yetkilileri şu ifadelere yer verdiler;
“Ankara ve Gaziantep’teki hastanelerdeki yoğum bakım üniteleri ve acil servis odaları, Covid-19 hastaları için ayrılmış durumda ve tam kapasite doluluk var.”

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
6.08.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin