GAZİANTEP'e YENİ PLAN

GAZİANTEP'e YENİ PLAN

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kentin il çevre düzeni 1/100.000 planını tamamlandı. Hazırlanan plan Büyükşehir Belediyesi ilan panosunda 8 Ağustos ayına kadar asılı olacak. Daha önce hazırlanan planın yeni halinde yapılan değişiklikler ne olduğu konusunda net bir açıklama yapılmadı. Kentin büyümesi göz önünde bulundurularak hazırlanan yeni plan askı süresi içerisinde herhangi bir itiraz olmasa yürürlüğe girecek.

YENİ PLAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDE ASKIYA ÇIKTI

Gaziantep’in tamamını kapsayan 1/100000 il çevre düzeni planında yapılan değişiklere ilişkin kapsamlı açıklama yapılmazken, hazırlanan yeni plan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ilan panosunda askıya çıktı. Yaklaşık bir yıllık çalışmanın ardından hazırlanan yeni 1/100.000 plana askı süresinde itiraz olmaması halinde planın yürürlüğe gireceği açıklandı. Hazırlanan planın daha önceki 1/100.000 planı hazırlayan firma tarafından hazırlandığını anlatan belediye yetkilileri mevcut planın günün şartlarına uygun hale getirildiğini dile getirdiler.

DAHA ÖNCE HAZIRLANAN PLAN 2040 YILINI KAPSIYORDU

Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Asım Güzelbey döneminde hazırlanan 1/100.000’lik çevre düzeni planı 2040 yılına kadarlık bir süreyi kapsıyordu. Güzelbey döneminde çevre düzeni planını hazırlayan firma şu şekilde bir açıklamada bulunmuştu;

“Gaziantep İl İdari Sınırları İçinde 1/100.000 Ölçekli Revizyon Çevre Düzeni Planı İşi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilmiş olup söz konusu iş 26.09.2014 tarihinde imzalanan sözleşme ile Egeplan Planlama Ltd. Şti. tarafından üstlenilmiştir. Gaziantep il geneli kapsamındaki 6.846,47 kilometrelik bir alan bütününde hazırlanacak Çevre Düzeni Planının hedef yılı 2040 olarak öngörülmüştür.”

ÖZEL HABER
Bülent Öner
27.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin