Gaziantep'in futbolcu fabrikası

Gaziantep'in futbolcu fabrikası

Kurulduğu 2003 yılından bu yana birçok başarıya imza atan ilklerin öncüsü olan Fenerbahçe Gaziantep futbol okulu bünyesinde yetiştirdiği birçok öğrenciyi Türk futbolunun önemli kulüplerine kazandırmaya devam ediyor. Bu başarılara yeni yıldızlar ekleyerek Gaziantep’in adeta futbolcu fabrikası gibi çalışıyor. Fenerbahçe Gaziantep futbol okulu bünyesinde eğitim alan 2002 doğumlu Kaleci mevkii nde oynayan Kürşat dahan ve 2003 doğumlu orta saha mevkiinde eğitim alan mahsun özer’i Türk futbolunun önemli ve köklü takımlarından biri olan Adana Demirspor’a verdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Fenerbahçe Gaziantep futbol okulu sorumlusu Mahir Yılmaz “kurulduğumuz günden bugüne hedefimiz bilgi ve birikimlerimizi gençlerimize en iyi şekilde aktarmak ve onların yolunu aydınlatacak çözümler üretmek olmuştur. Fenerbahçe spor okulları yaptığı çalışmalarla tüm Türkiye’ye örnek olmuştur bizim en önemli felsefemiz başkanımız Aziz Yıldırım’ın söylediği gibi ‘’Fenerbahçe Türk futbolunun lokomotifidir’’ biz bu söylemi kendimize görev edinerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve hem kendi alt yapımıza hem de Türk futbolunun diğer takımlarına Fenerbahçe spor okullarından futbolcular kazandırıyoruz. Yapılan bu çalışmalar sonucunda Gaziantep futbol okulu olarak 15.yılımızı girdiğimiz bu günlerde  Türkiye’de ve şehrimizde bulunan birçok futbol takımına futbolcu verdiklerini ve bu haklı gururu yaşamaktan çok büyük mutluluk duyduklarını belirtti” 

Verilen her futbolcuda ayrı bir gurur yaşadığını dile getiren Yılmaz konuşmasına şöyle devam etti;

Fenerbahçe Gaziantep futbol okulu olarak Gaziantep ve Türk futbolunun emrinde olduklarını söyleyen yılmaz biz bir futbolcuyu yetiştirip hazır hale getiriyoruz ve hiçbir bedel talep etmeden takımlarımıza öneriyoruz bizden oyuncu isteyen herkese kapılarının açık olduğunu ifade eden yılmaz; Kürşat ve mahsun’un Adana demir spora kazandırılmasında emeği olan adana demir spor alt yapı koordinatörü armağan hocama ve Cengiz hocama teşekkür eder futbol okulumuza, Adana demir sporumuza ve öğrencimize hayırlı olsun diyerek Başarılar dileriz dedi…

GÜNDEM
Haber Merkezi
25.01.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin