Gaziantep’in iş insanları Almanya’yı fethetti

Gaziantep’in iş insanları Almanya’yı fethetti

Almanya’nın Hannover kentinde 10-13 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Domotex Hannover 2020 Uluslararası Halı ve Zemin Kaplama Fuarına katılmak üzere Gaziantep’ten 102 halı firması temsilcisi ile çok dayıda işadamı bu ülkeye gittiler. Dünyanın en önemli halı fuarı olan Domotex’e katılan Gaziantepli halıcı ve işadamları büyük ilgi gördüler.

SEÇKİN İŞ İNSANLARI ALMANYA’YA GİTTİ

Almanya’nın Hannover kentinde 10- 13 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Domotex Hannover 2020 Uluslararası Halı ve Zemin Kaplama Fuarı’na katılmak için Gaziantepli halı üreticileri ve ihracatçıları Hannover’e, özel bir uçakla gitti. Gaziantepli halıcılar ile birlikte fuarda incelemelerde bulunmak üzere Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Sait Kirazoğlu, Müslüm Yüksel, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Gür, GAÜN Naci Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz ile çok sayıda seçkin iş insanı heyette yer aldı.

DOMOTEX’E DÜNYANIN GÖZÜ GAZİANTEP’TE OLACAK

TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan, yolculuk öncesi yaptığı değerlendirmede “Türkiye için önemli bir fuar, halı sektörü için önemli bir fuar. Bütün firmalarımız gerekli hazırlıklarını yaptı. 2020 koleksiyonlarımız ilk kez alıcılarla buluşturulacak” dedi. Domotex Hannover 2020 Uluslararası Halı Ve Zemin Kaplama Fuarında Türk firmalarının önemli bir yere sahip olduğunu da belirten TİM Halı Sektör Kurulu Başkanı Salahattin Kaplan “Fuarın tamamı 106 bin 321 metrekare alandan oluşmaktadır. Türk firmaları 190 stant içinde toplam 26.678 m² metrekare alana yerleşmektedirler. Bu anlamda fuarın en büyük katılımcı ülkesi yıllardır olduğu gibi bu yıl da Türkiye olacaktır. Türkiye’den katılan firmaların 102’si yani %54’ü Gaziantep’ten katılmaktadır. Gaziantep’ten katılan firmaların stant büyüklüğü ise 18.869 m² olup Türkiye için kullanılan alanın %70,8’ine karşılık gelmektedir. Sektör temsilcilerimiz, 2020 yılı koleksiyonlarını ve yenilikçi ürünlerini fuar süresince sergileyerek dünyanın birçok ülkesinden gelecek olan ziyaretçiler ile ticari iş birliği sağlayacaktır. 2020 yılının sektörümüz için önemli bir yıl olacağına ve yılsonu hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyor, fuarın ülkemiz ve halı sektörü için başarılı geçmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
12.01.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin