Gaziantepli ahbaplar fidan dikti

Gaziantepli ahbaplar fidan dikti

Gaziantep’te Ahbaplar Platformuna gönüllü üye 40 kişi TEMA ile ortak düzenlenen fidan dikim törenine katıldılar. Ahbaplar fidan dikim etkinliğinde onlarca fidanı TEMA üyeleriyle birlikte toprakla buluşturmanın heyecanını yaşadılar. Gaziantep Ahbap Platformu Şehir Başkanı Ali Bekir Şahinler, düzenlenen etkinliklerin devamı için çaba harcayacaklarını anlattı.

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

TEMA Vakfı Gaziantep İl Temsilcisi Muharrem Katıoğlu baharın gelmesiyle doğanın uyanmaya başladığı bu günlerde isteyen herkesi toprak, fidan ve doğa ile buluşturmaya devam ediyor. ''Dülükbaba bölgesinde yaklaşık 900 kişiyle 1800 fidanı toprakla buluşturduk, bundan sonra da isteyen herkes ile ağaç dikim etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuşan Katıoğlu, “Gaziantep'in orman alanı bakımından zenginleşmesi için TEMA Vakfı Gaziantep İl Temsilciliği olarak var gücümüzle çalışacağız” dedi.

GAZİANTEP'İN YEDİDE BİRİ ORMANLIK ALAN

“Tarım Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü resmi verilerine göre: Gaziantep’teki yaklaşık olarak 688,660 hektarlık alanın 576,043 hektarı ormansız alan iken 112,617 hektarı ormanlık alan. Ormanlık alan ise normal ormanlık alan ( 52,999 hektar) ve bozuk ormanlık alan ( 59,618 hektar)olarak ikiye ayrılıyor. Türkiye'nin genelindeki ormanlık alanlarına baktığımızda ise 1972 yılında 20,2 milyon hektar iken, 2004 yılında 21,1 milyon hektar, 2015 yılı sonu itibariyle de 22,3 milyon hektar olduğunu görüyoruz” diye konuşan Katıoğlu bu yöndeki çalışmaların aralıksız şekilde sürdürüleceğini anlattı.

GAZİANTEP’TE 250 GÖNÜLLÜ AHBAB ÇALIŞIYOR

Gaziantep Ahbap Platformu Şehir Başkanı Ali Bekir Şahinler, 250’ye yakın gönüllü çalıştığını anlatarak çalışmaların artarak devam edeceğini anlattı.

GÜNDEM
Bülent Öner
5.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin