Gaziantepli sanayiciler İSO 500 başarı grafiğini sürdürüyor

Gaziantepli sanayiciler İSO 500 başarı grafiğini sürdürüyor

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen Türkiye'nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasında, Gaziantep’ten listeye giren firma sayısı önceki yıla göre 2 artışla 32’ye yükseldi.

İSO İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2016 araştırma sonuçlarına göre Gaziantep’ten 32 sanayi kuruluşu listede yer aldı. Gaziantep’ten listeye giren sanayi kuruluşlarının önceki yıl 4 milyar 140 bin 663 TL olan üretimden satışları, yüzde 16,5 oranında artarak 4 milyar 823 bin TL’ye yükseldi. Gaziantep, 500 firmanın üretimden satışlarının yüzde 5,87’sini tek başına karşıladı. Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, İSO tarafından yapılan araştırmanın sonucunu değerlendirdi.

Konukoğlu, açıklanan ikinci 500’de çıkan tablonun Gaziantep sanayisinin gurur tablosu olduğunu belirterek, “Firmalarımızı yürekten kutluyorum. Sanayiciler olarak bütün olumsuzluklara rağmen gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Ülkemizin ihracatını ve büyümesine daha fazla katkı sunmak için gayret göstermeye devam edeceğiz” dedi.

“Bu şehir bizim şehrimiz, bu başarı hepimizin başarısı”diyen Konukoğlu, ikinci 500 Sanayi Kuruluşu iller sıralamasına göre beşinci sırdan üçüncü sıraya yükseldiklerini kaydetti.

2016 yılının zorlu bir yıl olmasına rağmen İSO 1000’de Gaziantep’ten toplam 58 firmanın yer almasının kolay bir iş olmadığına dikkati çeken Konukoğlu, "Taşın altına elini değil, gövdesini koyan bütün sanayicilerimize çok teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı. Konukoğlu, “Firmalarımızın, listede hem sayı hem de basamak olarak yükselmesi mutluluk verici. Gaziantep’in ve Türkiye'nin gelişmesi için sanayiciler olarak her şeye rağmen var gücümüzle çalışmaya devam ettik, edeceğiz de. Belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için daha çok çalışacağız" diye konuştu.

EKONOMİ
İHA
19.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin