Gaziantepliler bu uygulamayı sevdi

Gaziantepliler bu uygulamayı sevdi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin şehrin belli noktalarında sürdürdüğü kiralık bisiklet ulaşımı büyük ilgi görüyor. Her binlerce vatandaş kiraladıkları bisikletlerle şehir turu atıyorlar.

BİSİKLET İSTASYONLARINDA YOĞUNLUK YAŞANIYOR

Büyükşehir Belediyesi ulaşıma bir kolaylık daha getirdi. Belediye, kentin yoğun caddelerinin bulunduğu noktalara 'bisiklet istasyonları ve bisiklet yolları' yaptı. Gaziantep Üniversitesi ile İstasyon Meydanı arasında yapılan 5 istasyonda isteyen kullanıcı herhangi bir yerden bisiklet kiralayabilecek. İlk etapta Harikalar Diyarı, Masal Park, Sanko Park, Kalealtı, Kamil Ocak Stadyum yanındaki noktalarda hizmet veren bisikletler istasyonlarının ilerleyen günlerde çoğaltılacağı belirtildi.

UYGUN KİRALAMA ÜCRETİYLE VATANDAŞLAR ZORLANMIYOR

Şu an saatliği 2.40 liraya kredi kartı ile kiralanan bisikletler için 25 lira da depozite ödemesi yapılıyor. Yetkililer, "Kullanıcı, Gazi Ulaş A.Ş.’ye ait GaziBis istasyonlarından kiralama amacıyla teslim aldığı her bir bisiklet karşılığında kredi kartından 25 liranın bloke edilmesini, bisikleti teslim ettikten sonra ödenecek tutarın sistem tarafından düşümü yapılarak kalan miktarın bankadan bankaya değişkenlik gösteren bir süre içerisinde işlem yaptığı hesabına iade edilmesini uygun görmüş sayılır" dedi.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
12.07.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin