GAZİANTEPSPOR’UN SGK BORCU KULÜP ÇALIŞANINA ÇIKARTILDI!

Bir zamanların Türkiye ve Avrupa futbol liglerinin en gözde takımlarından olan Gaziantepspor 2006 yılından sonra iş başına gelen beceriksiz yönetimler nedeniyle BAL Ligine kadar düşmüş ve iflas etmişti.
GAZİANTEPSPOR’UN SGK BORCU KULÜP ÇALIŞANINA ÇIKARTILDI!

Gaziantep’in marka değeri Gaziantepspor 2006 yılından sonra kötü yönetim anlayışı nedeniyle BAL Ligine kadar düşmüş ardından ise iflas etmişti. Celal Doğan’ın başarılı yönetiminin ardından 2006 yılında iş başına gelen İbrahim Kızıl yönetimiyle başlayan hızlı çöküş Gaziantepspor’un yok olmasına neden oldu. 2010 yılından sonra kulübün biriken maliye ve SGK borçları ilginç bir şekilde görevi 2006 yılında bırakan Celal Doğan ile kulüpte asgari ücretle çalışan Hakan Eğilmez adlı vatandaşa kesildi. Celal Doğan ile Hakan Eğilmez’in kulüpten kaynaklı olarak Sosyal Güvenlik Kurumuna 14 milyon liranın üzerinde borç görünüyor.

CELAL DOĞAN İLE HAKAN EĞİLMEZ’İN
KULÜPLE İLİŞKİLERİ 2006 YILINDA KESİLMİŞTİ!

Türkiye Süper Liginin flaş takımlarından olan Gaziantepspor Avrupa Liglerinde Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmiş ve şehrin marka değeri olmuştu. 2006 yılında Gaziantepspor Kulüp Başkanlığını bırakan Celal Doğan yerini İbrahim Kızıl’a teslim etmişti. Kızıl yönetimiyle birlikte Gaziantepspor’da başlayan kötü gidiş en son takımın BAL Ligine düşmesiyle son bulmuştu. Şirketleşen kulüp son olarak iflas etmişti. İşte bundan sonra kulübün maliye ve SGK borçları katlandı. 2010 yılından 2021 yılının Ocak ayına kadar kulübün toplamda SGK borcu 14 milyon liranın üzerinde görüldü. İşin tuhaf tarafı ise mevcut bu borcun 2006 yılında görevi bırakan Kulüp Başkanı Celal Doğan ile kulüpte o dönem asgari ücretle çalışan Hakan Eğilmez’e kesildi. SGK kayıtlarında 14 milyon liralık borcun Doğan ile Eğilmez üzerine nasıl beyan edildiği ise kafalarda soru işaretleri bıraktı.GAZİANTEPSPOR’U BİTİREN YAPI BU İŞİ NASIL BECERDİ?

Sosyal Güvenlik Kurumunda gelen telefonla şok geçiren Hakan Eğilmez adlı vatandaş, “Ben 2005 veya 2006 yıllarında ne zaman olduğunu hatırlamıyorum ama kulüpten ayrıldım. Daha sonra Güneykent Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifinde sigortalı olarak göreve başladım. SGK avukatları beni aradığında Gaziantepspor’da yetkili olduğumu ve borcun bana ait olduğu ifade edildi. Ben kulüpte sigortalı çalışandım. Sigortalı çalışanların beyanını ben nasıl verebilirim. Şu an üzerime SGK tarafından 14 milyon lira borç çıkartılıyor. Bu borcun yarısı o benim çalıştığım dönem kulüp başkanı olan Celal Doğan diğer yarısı ise bana ait olduğu ifade ediliyor. Ben sıradan asgari ücretli çalışan bir vatandaşım. Gaziantepspor’un geçmişe dönük hem de benim çalışmadığım dönemde biriken SGK borcu bana nasıl kesildi anlamış değilim” diye konuştu.

VATANDAŞ MAĞDUR OLDU

Gaziantep’in biz amanlar göz bebeği olan Gaziantepspor’un 2006 yılından sonra yaşadığı her anlamda kötü gidişatla ilgili olarak bugün ortaya çıkan borçlarla ilgili olarak dönemin kulüp başkanları ve yöneticilerinin adının geçmediği iddia ediliyor. Diğer yandan kulübün geçmişe dönüş SGK borçlarında kulüp yönetimi ve çalışanlarının SGK’ya nasıl beyanda bulunduklarının araştırılması isteniliyor. Kulüple bağlarının olmamasına rağmen SGK’ya borçlu olarak gösterilen Hakan Eğilmez, yaşanan bu durumunun Cumhuriyet Savcıları tarafından soruşturulması için suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

GÜNDEM
Bülent Öner
17.02.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin