GAZİANTEP’TE 774 MAHALLE MUHTARLIĞINDA 401 İSİM DEĞİŞTİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kent genelinde toplamda 774 mahallede projeleriyle çalışmalarını sürdürüyor.
GAZİANTEP’TE 774 MAHALLE MUHTARLIĞINDA 401 İSİM DEĞİŞTİ

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Gaziantep genelinde 774 mahalle muhtarlığı seçiminde 401 mahalle muhtarlığı değişti. Yeni dönemde Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yönetimi mahalle muhtarlarıyla irtibatı sağlamak üzere belediyenin başarılı bürokratı Salih Yıldırım’ı görevlendirdi. Belediye hizmetlerinin mahallelere zamanında ve iyi şekilde ulaştırılması için kurulan birim mahallelerden gelen sorunlara çözüm yolları arıyor.

MUHTARLIKLARIN ÖNEMLİ BÖLÜMÜNDE İSİMLER DEĞİŞTİ

Yerel seçimlerin ardından kent genelinde muhtarlık seçimlerinde mevcut muhtarların önemli bölümü seçimi kaybeden taraf oldu. Mahalle muhtarlıklarına yeni seçilen isimler ise gerek ilçe belediyesinden gerekse büyükşehir belediyesinde zamanında ve kaliteli hizmet alabilmek için çalışmalarına zaman kaybetmeden başladılar. Özellikle taşra ilçelerde yeni mahalle statüsüne kavuşan noktalarda mahalle muhtarları Büyükşehir Belediyesi’nden yaşanan sorunlara ilişkin olarak yardım bekliyorlar.

İL GENEL MECLİSİ KAPANINDA TAŞRA NOKTALAR BELEDİYEYE KALDI

İl Genel Meclisinin kapanmasının ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin iş yükü ağırlaşmıştı. Taşra ilçe ve mahallelerin tamamına hizmet götürmek zorunda olan Büyükşehir Belediyesi kent genelinde 774 mahallede projeleriyle çalışmalarını sürdürüyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı görevinden alınan başarılı bürokrat Salih Yıldırım’ın muhtarlarla koordinasyonu sağlaması amacıyla görevlendirilmesinin ardından muhtarların ilettiği sorunlar kısa süre içerisinde çözüme kavuşmaya başladı.

HANGİ İLÇEDE KAÇ MAHALLE VAR?

ŞAHİNBEY: 181
ŞEHİTKAMİL: 146
NİZİP: 110
İSLAHİYE: 71
OĞUZELİ: 89
YAVUZELİ: 44
ARABAN: 46
KARKAMIŞ: 39

GÜNDEM
Bülent Öner
13.06.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin