Gaziantep'te FETÖ/PDY operasyonu : 5 tutuklama

Gaziantep'te FETÖ/PDY operasyonu : 5 tutuklama

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 5 kişi mahkeme tarafından tutuklandı.

FETÖ/PDY’ye yönelik sürdürülen operasyonlar çerçevesinde Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terör örgütüne üye olmak ve finansman suçlarından gözaltına alınan 4 ayrı şirketin yetkilileri gözaltına alındı. Gözaltına alınan 4 kişi tutuklanırken, 1 kişinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi. Serbest bırakılan Mehmet I. adlı kişinin serbest bırakılmasına daha sonra Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan itiraz neticesinde tutuklanarak cezaevine konuldu.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nca silahlı terör örgütü FETÖ/PDY’ye üye olmak ve terörün finansmanı suçlarından dolayı yürütülen soruşturma işlemi kapsamında gözaltına alınan, dört ayrı şirketin yetkilisi olan şüpheliler Mustafa Y. Ömer Faruk K., Sıddık P., Asef Selçuk M. ve Mehmet I’nın, üzerlerine atılı suçlardan dolayı Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca tutuklanmaları talebiyle Gaziantep 1.Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildikleri, şüphelilerden Mustafa Y., Ömer Faruk K., Sıddık P, Asef Selçuk M.’nin tutuklandıkları, Gaziantep 1.Sulh Ceza Hakimliğince şüphelilerden Mehmet I. hakkındaki tutuklama talebinin reddi ile şüphelinin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verilmesi üzerine, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca karara itiraz edildiği, Gaziantep 2. Sulh Ceza Hakimliğince itirazın kabulü ile şüpheli Mehmet I. hakkında yakalama emri çıkarıldığı, şüpheli hakkındaki yakalama kararının infaz edilerek mevcutlu olarak çıkarıldığı Gaziantep 2. Sulh Ceza Hakimliğinin 23/06/2017 tarih ve 2017/546 sayılı kararı ile tutuklanmasına karar verildi. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

GÜNDEM
Haber Merkezi
23.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin