“Zorunlu değilse lütfen evde kalalım”…

“Zorunlu değilse lütfen evde kalalım”…

Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin kampanyanın startını sosyal medya mesajları ile verdiler. Gaziantepliler ‘in büyük ilgi gösterdiği #gönülseferberliği sosyal medyada büyük ilgi gördü. Gaziantep Valisi Davut Gül, “”Bizler 14 kuralına uymaz ve evde kalmazsak sokakta Virüs bulaştırdığımız ve bizim yüzümüzden hasta olan insanların haklarını nasıl öderiz?” dedi.

Tüm dünyanın zor bir süreçte geçtiği şu zamanlarda sen de katıl bize. Gönül köprüleri inşa etmenin şimdi tam da zamanı değil mi? Çalışanın işe gelemese de maaşını kesme mesela. Şu zamanlarda pamuklara sarıp saklamamız gereken eli öpülesi yaşlılarımızı sakın unutmayalım. Evde kalmaları gerektiğini onları kırmadan, gönüllerine dokunarak anlatalım. Sevgili Çocuklar! Masallarını ne çok sevdiğinizi anlatın onlara. Komşunuz alışverişini yapamıyor mu? Ona gönülce yanında olduğunu hissetir. İhtiyaçlarını al kapısına bırak. Şu zor zamanlarda bir gülümseme, bir dua yetmez mi?” paylaşımda bulundu 

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise "Korona virüs riskinden korunmak için 14 kural var. Kendimiz, sevdiklerimiz, ailemiz ve çevremiz için lütfen evde kalalım...Korona virüs riskinden korunmak için 14 kural var. Gönüllere dokunmanın, sıcak bir gülümsemenin ve bu zor günlerde birbirimize destek olmanın tam zamanı değil mi? Kalbe dokun, gönül kazan” dedi.  

AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
İHA
23.03.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin