Gaziantep'te konut satışlarında bahar bereketi

Gaziantep'te konut satışlarında bahar bereketi

Gaziantep’te konut satışlarında bahar bereketi yaşanıyor. 2017 Yılının Ocak-Mayıs döneminde Gaziantep’te 8 bin 970 konut satılırken, geçen yılın aynı dönemde bu rakamın 7 bin 613 olduğu bildirildi.

TÜİK verilerine göre, Gaziantep’te 2017 yılı Nisan ayında 2 bin 340 konut satıldı. Türkiye genelinde Nisan ayındaki konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,6 oranında artarken, Gaziantep’teki artış yüzde 13,15 olarak gerçekleşti.

Gaziantep’te gayrimenkul sektöründe hizmet veren RE/MAX Gökçem Broker/Owner’ı Uğur Tosun, 2017 yılı konut satış rakamlarını değerlendirdi. Tosun, konut satışlarında belirgin bir artış gözlendiğini belirterek, “Gaziantep’te konut satışları Nisan ayında da artmaya devam etti. Nisan ayında geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 13.15 oranında artışla 2 bin 340 konut satıldı. Gaziantep’te geçtiğimiz yıl Ocak-Nisan döneminde ise 7 bin 613 konut satılırken, bu yılın ilk dört ayında bin 357 adet artışla 8 bin 970 adet konut satıldı. Konut satışlarında geçen yılın ilk dört ayına göre bu yıl yüzde 17,8 oranında bir artış oldu. Satışlardaki artış, ekonomideki canlanmanın göstergesidir” dedi.

Sektördeki canlanma hızlanacak

Konut satışlarının yanında arazi satışlarında da belirgin bir artış olduğunu ifade eden Tosun, "Gayrimenkulün her dönemde en karlı yatırım aracı olma özelliğini koruyor. Referandumun ardından piyasalara güven ve istikrar geldi. Gayrimenkul sektörü de mevcut ortamdan olumlu etkilenecektir. Bahar ayları ile birlikte hareketlenen gayrimenkul piyasalarında referandum sonrası oluşan güven ve istikrarın da etkisi ile önümüzdeki dönemde daha hızlı bir canlanma bekliyoruz" diye konuştu.

EKONOMİ
İHA
30.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin