GAZİANTEP’TE KURALA UYMAYAN TRAFİKTEN MEN EDİLECEK!

Gaziantep’te bundan sonra maskesiz yolcuyu aracına kabul eden özel halk otobüsleri cezanın yanı sıra 7 gün trafikten men edilecek.
GAZİANTEP’TE KURALA UYMAYAN TRAFİKTEN MEN EDİLECEK!

Gaziantep Valisi Davut Gül, koronavirüs tedbirleri kapsamında araçlarına maskesiz vatandaş kabul eden toplu ulaşım araçlarını cezai işlemlerin dışında 7 iş günü trafikten men edileceğini açıkladı. Kurallara son dönemde özellikle sosyal mesafe maske konusunda uymayan özel halk otobüsleri bundan sonra daha dikkatli olacak.

MASKESİZ DOLAŞMANIN CEZASI 900 LİRA

Alınan kararlar çerçevesinde kent genelinde maskesiz dolaşmanın cezası 900 lira. Bu cezaya rağmen halen maskesiz dolaşan yüzlerce vatandaş ceza yemelerine rağmen maskesiz dolaşmaya devam ediyor. Gaziantep Valisi Davut Gül, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlara vatandaşların kendi ve toplum sağlığı açısında uymalarını istiyor. Bu yönde üst üste uyarılarını yineleyen Gaziantep Valisi Davut Gül, toplu ulaşım araçlarında da kuralların eksiksiz şekilde yerine getirilmesini istedi.

TEDBİRLER KAPSAMINDA YENİ KARARLAR ALINIYOR

Gaziantep Valisi Davut Gül, maskesiz dışarıda dolaşmanın cezasının 900 TL olduğunu hatırlatırken, toplu taşıma araçlarına ve işyerlerine yönelik de maske konusunda yeni bir adım daha atıldığını duyurdu. Sosyal medyadan bir açıklama yapan Vali Davut Gül, maskesiz yolcu taşıyan toplu taşıma araçlarına uygulanacak rutin cezanın yanı sıra bu toplu taşıma araçlarının 7 gün trafikten men edileceğini açıkladı. Vali Gül ayrıca, işyerlerinde işverenler tarafından kendi personellerine dağıtılan maskelerin de standart telli cerrahi maske olması gerektiğinin kararlaştırıldığını duyurdu.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
28.06.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin