GAZİANTEP’TE MUHALEFETİN SAHİBİ YOK!

Cumhuriyet Halk Partisinde görevden alınan CHP il ve ilçe başkanlarının yerine henüz atama yapılmadı. Bu durum kentte en çok parti tabanında, “Sahibimiz yok, parti genel merkezi bizi yok sayıyor” yorumlarına neden oldu.
GAZİANTEP’TE MUHALEFETİN SAHİBİ YOK!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi Gaziantep’te il ve ilçe teşkilatlarını yok saymaya başladı. Görevden alınalı aylar olan il ve ilçe başkanlarının yerine henüz atama yapmayan parti genel merkezi tepki görmeye başladı. Gaziantep’te başta kurmaylar olmak üzere partililer genel merkezin kısa süre içerisinde il ve ilçe başkanlıklarına atamaları yapmasını istiyor.

“CHP GENEL MERKEZİ GAZİANTEP’İ CEZALANDIRIYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep il başkanlığına kayyum atanması gündemde ki yerini koruyor. Ana muhalefet partisinin aylardır kentte sessizliğe büründüğünü dile getiren partili kurmaylar parti genel merkezinin Gaziantep üzerinden değişik pazarlıklar içerisinde olduğuna dikkat çekiyorlar. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında geçtiğimiz yıl Kasım ayında toplanan MYK’da Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, 9 İlçe Başkanı, İl ve İlçe Yönetimleri görevden alınmıştı. Genel Merkez tarafından ikinci kez görevden alınan İl Başkanı Hayri Sucu, duruma sert tepki göstererek, tüzükten gelen haklarını kullanacağını açıklamıştı. Ancak CHP Genel Merkezi’nin Gaziantep’te yaşanan sıkıntıların çözümü için titiz bir çalışma içerisine girdiği ve atama konusunda aceleci davranmayacağı iddia edildi. Diğer yandan partililer, “Partimizin genel merkez yönetimi başta bizi olmak üzere Gaziantep’i cezalandırıyor. İl ve ilçe başkanlıklarına henüz atama gerçekleştirilmemesi kısa süre sonra kentte ki etkin muhalefet anlayışını tamamen ortadan kaldırmış olacak” şeklinde yorum yaptılar.

KİMLER GÖREVDEN ALINMIŞTI?

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu ile birlikte Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Coşkun Atalamış, Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel, Oğuzeli İlçe Başkanı Akıl Onur Nafak, Araban İlçe Başkanı Mustafa Kayacı, Karkamış İlçe Başkanı Mehmet Polat, Nurdağı İlçe Başkanı Mehmet Çirkin, Nizip İlçe Başkanı Haluk Kahraman, İslahiye İlçe Başkanı Mustafa Alıcı, Yavuzeli İlçe Başkanı Ali Yılmaz ve 9 ilçedeki tüm yönetim kurulu üyeleri görevden alınmıştı. Hayri Sucu ikinci kez görevden alındı. 26 Şubat 2020'de yapılan genel kurulla ikinci kez il başkanı seçilen Hayri Sucu, yaklaşık 11 aylık görev süresinin ardından genel merkez tarafından ikinci kez görevden alınmış oldu. Sucu, daha önce 2016 yılında yapılan genel kurulla il başkanı seçilmiş, 4 Ocak 2019'da da yine genel merkez tarafından görevden alınmıştı.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
18.02.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin