Gaziantep'te Suriyelilerin kaçak muayenehanelerine baskın

Gaziantep'te zabıtalar, polis ve sağlık ekipleri ile birlikte Suriyelilerin işlettiği kaçak muayenehanelere baskın düzenledi. Market görünümlü muayenehanelere yapılan baskında...
Gaziantep'te Suriyelilerin kaçak muayenehanelerine baskın

Gaziantep'te zabıtalar, polis ve sağlık ekipleri ile birlikte Suriyelilerin işlettiği kaçak muayenehanelere baskın düzenledi. Market görünümlü muayenehanelere yapılan baskında, ultrason aleti ve hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanıldığı tahmin edilen tıbbi cihazlar ele geçirildi.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Yabancılar ve Asayiş Şubesi ve İl Sağlık Müdürlüğü uzmanları ile birlikte Şahinbey ilçesine bağlı Vatan Mahallesi 59 nolu sokakta, kaçak işletildiği iddia edilen muayenehanelere baskın düzenledi. Ön yüzü market gibi görünen muayenehaneleri bulmakta zorlanan ekipler, içeri girdiklerinde ise muayene odaları ile karşılaştı. Ekipler, baskında bir diş laboratuvarı ile bitişiğinde kadın ve çocuk hastalıkları ile ilgili iki bölümü tespit etti. Suriyelilerin işlettiği tahmin edilen kaçak muayenehanelerden diş laboratuvarının müsteciri belirlenemezken, kadın ve çocuk hastalıklarının tedavi edildiği ileri sürülen kısmı ise 17 yaşındaki Suriyeli Eye Ahmet isimli bayanın işlettiği iddia edildi.

Baskında, ultrason cihazının yanı sıra, diş laboratuvarı ile kadın ve çocuk hastalıklarının tespit ve tedavisinde kullanıldığı tahmin edilen tıbbi cihazlar ele geçirildi. Kadın ve çocuk hastalıkları ile ilgili bölümde, ismi öğrenilemeyen bir Suriyeli doktorun gelip hastaları muayene ettiği iddia edildi.

Ele geçirilen tıbbi cihaz ve malzemelere el konulurken, Suriyeli Eya Ahmet hakkında işlem başlatıldı. Diş laboratuvarının işletmecisinin belirlenmesi için çalışmalar sürüyor.

GÜNDEM
İHA
7.02.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin