GAZİANTEP’TE YASAKLAR YENİDEN BAŞLAR MI?

GAZİANTEP’TE YASAKLAR YENİDEN BAŞLAR MI?

Koronavirüs salgınında ülke genelinde vaka sayısı düşerken Gaziantep’in de aralarında yer aldığı 5 ilde vaka sayısı halen çok yüksek. Kentte Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım hastalarının önemli oranda iyileşerek taburcu edilmesi sevinçle karşılandı. Diğer kamu hastaneleri ile özel hastanelerde de yoğun bakım hastalarında iyileşmelerin görüldüğü ifade ediliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, coronavirüs'te son durumu açıklarken, son 3 gün içinde vaka sayısında artışın ve azalmanın olduğu 5 il saydı. Vaka sayısının arttığı iller arasında Gaziantep’te yerini almaya devam ediyor. Kent genelinde Gaziantep Valisi Davut Gül başta olmak üzere tüm ilgili kurumlar vatandaşları ölümcül virüse karşı uyarıyor. Sosyal mesafe ve maske konusunda tüm uyarıları hiçe sayan Gaziantepliler artan vaka sayısına rağmen tedbirlere uymamakta ısrarcı davranıyor. Diğer yandan ise artan vaka sayısı karşısında Kurban Bayramı’nda Gaziantep’te sokağa çıkma kısıtlaması olup olmayacağına ise Bilim Kurulu üyeleri karar verecek.

HASTANELERDE ALARM SEVİYESİ DEVAM EDİYOR
SAĞLIK ÇALIŞANLARI BÜYÜK ÖZVERİYLE ÇALIŞIYOR

Gaziantep’te özel hastanelerde olmak üzere tüm kamu hastanelerinde vaka artışı karşısında ki önlemler artarak devam ediyor. Hakimiyet Gazetesinin ziyaret ettiği vaka sayısının yoğun olduğu hastanelerden Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanlarının büyük özveriyle çalışmalarının sürdüğü gözlendi. Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi gibi diğer kamu hastanelerinde de koronavirüse yakalanan hastaların iyileşmeleri için yoğun çaba harcanıyor. Çoğu sağlık çalışanının halen normal mesai saatlerinin üzerinde çalışma ortaya koyduğu gözleniyor. Diğer yandan Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım hastalarının önemli oranda iyileşerek taburcu edilmeleri ise sevinçle karşılandı.

GAZİANTEP VALİSİ DAVUT GÜL UYARILARINI SÜRDÜRÜYOR

Gaziantep Valisi Davut Gül, kentte yeni tip Koronavirüs (Covid-19) vakalarında artışın tehlikeli boyuta ulaştığı uyarısında bulundu. Gül, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kıymetli hemşehrilerim, şehrimizdeki vaka artışı tehlikeli boyuta ulaşıyor! Yasaklama önerileriniz için teşekkür ederim ama öncelikle en basit kuralları hayata geçirmemiz gerekiyor. Maskeyi ağzımızı ve burnumuzu kapatacak şekilde kullanmaya ve sosyal mesafeye uymaya mecburuz" ifadelerini kullandı.

KURBAN BAYRAMINDA KISITLAMA OLUR MU?

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde bayramda sokağa çıkma kısıtlamasının olup olmayacağı yönünde kararı Bilim Kurulu üyeleri verecek. Bilim Kurulu üyelerinin bu hafta sonu toplanması ve bayramda uygulanması gereken tedbirlerle ilgili tavsiye kararları alması bekleniliyor. Bilim Kurulunun alacağı tavsiye kararlarının uygulanması veya uygulanmamasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karar verecek.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
19.07.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin