Gaziray Projesi’nde çalışmalar aralıksız sürüyor

Gaziray Projesi’nde çalışmalar aralıksız sürüyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Gaziray Projesi’nde çalışmalar aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Mevcut tren hatlarının sökülmesiyle başlayan çalışmalarda projenin 2018 yılı sonunda tamamlanması hedefleniyor.

GÜZERGAHDA MEVCUT RAYLAR SÖKÜLDÜ

Proje çerçevesinde Göllüce Mahallesi ile Mücahitler Mahallesi’nin ortasından geçen mevcut rayların önemli bölümü söküldü. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen proje kapsamında mevcut rayların sökülmesinin ardından yerine daha modern raylar döşenecek. Güzergahta olası bir kamulaştırma sorununa karşı Büyükşehir Belediyesi gerekli adımları atacak. 2018 yılının sonuna kadar tamamlanması hedeflenen proje tamamlandığında özellikle GATEM ile OSB arasında ki yolcu taşımacılığı oldukça rahatlamış olacak. Çalışmalar çerçevesinde Seyrantepe ile Göllüce Mahalleleri arasında yer alan köprü ise yıkıldı.

PROJEDE HEDEF 100 BİN KİŞİNİN TAŞINMASI

İhalesi tamamlanarak çalışmalarına başlanılan Gaziaray projesi, Başpınar ve Mustafa Yavuz istasyonu arasında 25 kilometre uzunluğunda 17 istasyonla hizmet verecek. Küçük sanayi sitesi ile organize sanayi sitesini birbirine bağlayan güzergah üzerinde yeni stadyum, otogar ve yeni yerleşim alanları bulunacak. Klima ve güvenlik sistemi başta olmak üzere, her türlü konfora sahip banliyö dizilerinin hizmet vereceği proje, nüfusu 2 milyona ulaşan Gaziantep’in kent içi ulaşımına önemli katkı sağlayacak. 2018 yılı sonunda tamamlanması planlanan Gaziray ile ilk etapta günde 100 bin kişinin taşınması hedefleniyor.

ÖZEL HABER
Kubilay Han Demir
11.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin