Gazişehir Gaziantep'ten önemli adım

Gazişehir Gaziantep'ten önemli adım

TFF 1. Lig’de şampiyonluk parolasıyla yola çıkan Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü, tesisleşme adına da önemli adımlarda bulunuyor.

Tesisler sil baştan

Kulüp Başkanlığına bu sezon seçilen Adil Sani Konukoğlu yönetimindeki takım, sportif faaliyetlerin yanı sıra tesisleşmeyi de ana hedefler arasında görüyor. Kulüpte sezon başından bu yana futbolcuların konakladığı odalardan, zaman geçirdikleri bir çok noktada iyileştirme çalışmaları yapıldı. Gelinen nokta itibariyle lüks bir otel konforuna dönüştürülen konaklama alanlarında futbolcular da oldukça rahat ve keyifli zamanlar geçiriyor. Çalışmalar sadece futbolcuların yaşam alanlarıyla sınırlı kalmayıp, Profesyonel Futbol Takımının ve çeşitli yaş grupları antrenmanlarını yaptıkları alanlarda da devam ediyor. Sezon başından bu yana takımların çalışmalarını sürdürdükleri sahalarda drenaj çalışması ve yenilemeler yapıldı. Ayrıca tesis çevresinde de ciddi çalışmalar yapılarak uluslararası bir seviyeye getirildi.

Alt yapı avrupa seviyesine çıkarılıyor

Antrenman sahalarında bulunan aydınlatma sıkıntısının önüne geçilerek, UEFA standartlarında yapılan ölçümlerle özel aydınlatma direkleri kullanıldı. Ayrıca tesislerimizde bulunan Türkiye Futbol Federasyonu’nun tüm standartlarına uygun ve karşılaşma oynamaya müsait stadyumun, koltukları tamamen yenilerek oldukça modern bir görüntü içerisine girildi. Altyapı futbolcularının konaklama sıkıntısını gidermek amacıyla, inşa edilen binada 25 yatak kapasiteli yaşam alanı oluşturuldu.

Türk futboluna iki yeni saha geliyor

Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Tesisleri’nde bulunan üç adet profesyonel futbol antrenman sahasına ek olarak ise, iki adet saha inşaatına da başlandı. Yapımının en kısa sürede tamamlanması planlanan bu sahalardan birisi futbol müsabakaları oynamaya elverişli doğal çimlerden yapılacakken, diğeri ise suni çim olarak futbolculara hizmet verecek.
Kulübün misyon edindiği sloganlardan olan “Günlük değil, kalıcı başarılar için Gazişehir Geliyor” sözünün de bu yatırımlar ışığında futbolseverlerde de büyük heyecan uyandırıyor.

GÜNDEM
İHA
6.12.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin