Geçmişe tanıklık eden saatler zamana direniyor

Geçmişe tanıklık eden saatler zamana direniyor

Saray ve köşkleri süsleyen 200 yıllık tarihi saatler, şimdilerde antikacıların koleksiyonunda sergileniyor.

Gaziantep Özaslan Antika Sergi Sarayı'nda çoğu Fransız ve Alman yapımı 200 yıllık tarihi saatler, zamana direniyor. Eski saatlerin antika değeri taşımasından dolayı ise fiyatları bin ile 6 bin TL arasında değişiyor. Saatlerin değeri, simgelediği önemli isimlerin yanı sıra büyüklükleri ve el işlemesine göre de değişiyor.

“Eskiden bu saatler saray ve köşklerde bulunurdu”

Tarihi saatlerin eskiden saray ve köşklerde bulunduğunu belirten Gaziantep Özaslan Antika Sergi Sarayı'nın sahibi Hanifi Özaslan, “Bu saatler eskiden zenginler alabiliyordu. Genelde köşklerde bu saatlerden kullanılırdı. Bu saatler rutubet tutmadıktan sonra milyon sene bozulmaz. Bu müzede saatleri sergiliyoruz. Saatlerin çoğu İtalyan, Alman, en çok da Fransız saatleri var. Bu saatler 1850 yılları yapımıdır. Osmanlı'da cami ve sarayda kullanılan saatler var. Saatlerin hepsi 100 ile 200 yıllık saatlerdir. Bu saatler antika olduğu için fiyatları da bin ile 6 bin TL arasında değişiyor. Ben de saatleri çok seviyorum. Saatlere merakım var” diye konuştu.

YAŞAM
İHA
14.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin