Geleceğin bilim insanları

Geleceğin bilim insanları

Mustafa Erman Ortaokulu’nda düzenlenen Bilim Fuarında öğrenciler bilimsel çalışmalarını sergilediler. Serginin açılışına Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Erkan Aplak ile Hüseyin Kaya, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Türkçe, matematik, İngilizce, fen bilimleri, sosyal bilimler, teknoloji tasarım branşlarında proje ve etkinliğin yer aldığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve Resim Sergisi'nin açılışında konuşan Mustafa Erman Ortaokulu Müdürü Zeki Berber,  “Bu sene okulumuzdaki etkinlikte sıkıntı yaşadık. Öğrencilerimiz bu işi başarılı bir şekilde atlattılar. TÜBİTAK Bilim Fuarları, temel eğitimde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak MEB’e bağlı okullarda düzenlenen bilimsel faaliyetlerdir. Okullarda gerçekleştirilen bu fuarlarla, Ortaokul öğrencilerinin kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulması amaçlanmaktadır. TÜBİTAK Bilim Fuarları bir yarışma etkinliği değildir. Bu Fuarların amacı, Öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturmaktır. Bu ortamda araştırmasını sunan öğrenciler, üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkaları ile paylaşmasının coşkusunu ve bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır. Bu nedenle öğretmenlerimizin danışmanlığında, velilerimizin destekleriyle, öğrencilerimizin Matematik ve Fen Bilimleri alanında hazırlamış oldukları proje ve uygulamalarını sunmak istiyoruz. Ayrıca Görsel sanatlar ve Meslek Dersleri alanlarında da öğrencilerimizin ortaya koydukları proje eserlerini sizlerin beğenisine sunuyoruz. Yapmış olduğumuz bu etkinliğe bizleri kırmayarak katıldınız, bizleri onurlandırdınız, hepinize okulumuz adına teşekkür eder, Saygılar sunarım” diye konuştu.
Bilim Fuarının hazırlanmasında büyük emeği olan Proje Sorumlusu İlhan Pürlüpınar’da öğrencileri başarılarından dolayı kutladı.

ÖZEL HABER
Ayhan Duman
3.06.2016

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin