“Gelen talepleri değerlendiriyoruz”

“Gelen talepleri değerlendiriyoruz”

Esnaf kefalet kredi kooperatiflerine yapılan başvuru sayısı her geçen gün arıyor. Gaziantep Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifine her gün ortalama 15 ile 30 arasında kredi talebi başvurusunda bulunulduğu açıklandı.

Gaziantep Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Ömer Yılmaz, kooperatifin kurulduğu günden bu yana esnaf ve sanatkârlara büyük destek sağladığını ifade etti. Ömer Yılmaz açıklamasında, “Kooperatif, imkânları olduğu kadar hangi sektörde olursa olsun, esnaf ve sanatkârlarımızın sorunlarına çözüm üretmeye çalışmaktadır. Kurulduğu günden bu yana büyük mesafeler kat eden kooperatif, sağladığı kredilerle çok sayıda esnafımızın ve sanatkârımızın ekonomik sorununu çözmüştür. Bu çalışmalar hız kesmeden devam edecektir. Amacımız, şehrimizin esnafına daha faydalı olmaktır ve daha fazla destek verebilmektir. Bugün burada mahalli anlamda yaptığımız bu genel kurul toplantısının hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

ESNAFIN İHTİYACI ORANINDA KREDİ VERİLİYOR

Esnafın ihtiyacı oranında kredi taleplerine cevap verildiğine dikkat çeken Gaziantep Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Ömer Yılmaz, “Başvuru sahibi esnafımızın ihtiyacı ve daha sonra ödeyebileceği şekilde kredi talebine cevap veriyoruz. Başvuru dosyaları titiz bir şekilde incelendikten sonra başvuru sahibi esnafımıza kredisini kullandırıyoruz” dedi.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
9.12.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin