Gençlere istihdam sağlandı

Gençlere istihdam sağlandı

GESOB tarafından düzenlenen meslek edindirme kursları ve projeleri çerçevesinde binlerce genç eğitim aldı. Eğitim alan gençlerden binlercesi istihdama kazandırıldı. GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu, İş-Kur işbirliğiyle düzenlenen kursların son yıllarda da artarak devam edeceğini anlattı.

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, 2004 yılından bu yana sürdürdükleri meslek edindirme kursları çerçevesinde 273 proje çerçevesinde 6 bin kişinin eğitim aldığını ve bunlardan 4 bininin istihdama kazandırıldığını anlattı. Projeler çerçevesinde kursiyer ve eğitmenlerin yanı sıra makine tesisat için 2,5 milyon lira para harcandığını anlatan Küsbeoğlu, kursların devam ettiğini dile getirdi. Küsbeoğlu açıklamasında, “Bugüne kadar kurslarımıza katılan 6 bin kişiden 4 bini istihdama kazandırıldı. İş-Kur ortaklığı ile devam eden proje ve kurslarımıza katılım son yıllarda artarak devam ediyor” dedi.

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, GESOB bünyesinde İş-Kur desteğiyle sürdürülen proje kurslarının oldukça verimli geçtiğine dikkat çekti. Küsbeoğlu, “İş-Kur ile birlikte düzenlediğimiz kurslarımız arasında bilgi ve tasarım alanları neredeyse tavan yapıyor. Gençlerimiz meslek tercihlerinde bilgi ve tasarım alanlarına yoğunlaşıyorlar. Tabi gençlerimizden gelen istek ve talep doğrultusunda proje ve kurs alanları açıyoruz. GESOB bünyesinde kurulan özel bir birim tarafından düzenlenecek kurslara ilişkin araştırmalar yapılıyor. Yapılan bu araştırmaların neticesinde gençlerin ilgili oldukları meslek alanları doğrultusunda kurslar açılıyor ve kayıtlara başlanılıyor” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
4.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin