GENELEVİ MÜHÜRLENDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından Genelevine yönelik...
GENELEVİ MÜHÜRLENDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından Genelevine yönelik düzenlenen denetimlerde ruhsatı olmayan ve hijyene uygun olmadığı tespit edilen evler mühürlendi. Zabıta ekiplerinin denetimlerinin süreceği dile getirildi.

ZABITA EKİPLERİNİN DENETİMLERİ SÜRECEK

Gaziantep Genelevi’nde Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerinin düzenlediği denetimler neticesinde ruhsatsız olduğu belirtilen bir ev ile hijyene uygun olmadığı tespit edilen 4 ev mühürlendi. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler neticesinde ruhsatsız ve hijyene uygun olmadığı belirtilen evler mühürlendi” denildi. Yapılan çalışmaların aralıksız bir şekilde sürdürüleceğini dile getiren açıklamada çalışmalar çerçevesinde Genelevi içerisinde yer alan lavabolarında denetlendiği ve lavaboların hijyene uygun olmadığı gerekçesiyle kapatıldığı anlatıldı.

GENELEVİNİN KAPATILACAĞI GÜNDEME GELMİŞTİ

Yerleşim alanlarının hızlı bir şekilde arttığı Beykent Bölgesi ile Gaziantep Bölgesi arasında sıkışıp kalan Gaziantep Genelevinin daha önce kapatılması veya başka bir alana taşınması gündeme gelmişti. Yerleşim alanlarına yakın olması sebebiyle buradan kaldırılması talep edilen Genelevi’nde ruhsatsız ve hijyene uygun olmayan evlerin kapatılmasıyla, Genelevinin buradan kökten kaldırılması da yeniden gündeme taşınmış oldu. Yerleşim alanlarına yakın olması sebebiyle eleştirilerin hedefi olan Gaziantep Genelevi’nin daha önceki yıllarda Körkün Bölgesi’ne taşınmasına yönelik atılacak adımlar Oğuzeli eski Belediye Başkanı Bekir Öztekin tarafından olumsuz karşılanmıştı. Öztekin’in taşınma işlemine karşı çıkmasıyla dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, taşınma işlemini askıya almıştı.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
28.04.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin