GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu, “PAHALIYSA PROTESTO EDİN”

GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu, “PAHALIYSA PROTESTO EDİN”

GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu, mübarek Ramazan ayını fırsata çevirmek isteyen gıda satıcılarına tepki olarak, tüketicilerin pahalı gördüğü ürünü almamalarını istedi. Küsbeoğlu, “Pahalı gördüğünüz gıda maddesini satın almayın. O işyeri sahibini protesto edin” diye seslendi. Özellikle ette yaşanan zamların olağanüstü duruma ulaştığına dikkat çeken Küsbeoğlu, serbest piyasa ekonomisinin bazı satıcılar tarafından istismar edildiğini dile getirdi.

“RAMAZAN AYINI FIRSATA ÇEVİRMEMEK LAZIM”

Gaziantep Esnaf Odaları Birliği Başkanı (GESOB) Başkanı Ömer Küsbeoğlu, mübarek ayda özellikle gıda maddelerinin satışının pahalı bir şekilde gerçekleştirilmesinin doğru olmadığını anlattı. Küsbeoğlu açıklamasında, “Gaziantepliler pahalı gördükleri gıda maddelerini satın almayarak tepkilerini ortaya koymalıdır. Bunu bir protesto yani vatandaşın bu konuda ki tepkisini ortaya koyması gerekir. Hadi bu ay içerisinde en pahalı gıda ürünü olan eti yemeyelim. Bakım fiyatı nasıl ucuzlayacak. Bu mübarek ayı fırsata çeviren bazı kişiler serbest piyasa ekonomisini bahane ediyor. O zaman tüketicide kendi üzerine düşen görevi yaparak pahalı gördüğü ürünü almamalı. Tepkiyi doğu zamanda koymak lazım” diye konuştu.

“EKMEĞİ UCUZ YİYEN KENTLERDEN BİR TANESİ BİZİZ”

Gaziantep’te son olarak francala ekmeğine 10 kuruşluk bir zam yapıldığına dikkat çeken Gaziantep Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, “Çevre illerde bizden daha küçük kentlerde francala ekmeğinin fiyatı 90 kuruş. Ama diğer biz değerde olan çoğu kentte francala ekmeğinin fiyatı 1 lira 25 kuruş. Buradan yola çıkarsak francala ekmeğini en ucuz satan kentlerden biri biziz. Ekmeğin pahalı satıldığına yönelik ortaya konan eleştirileri kabul etmiyoruz. Bu konuda yaptığımız araştırmalar ekmeğin Gaziantep’te ucuza satıldığını gösteriyor. Mübarek ay nedeniyle yetkili kurullarda ekmek denetimini aralıksız şekilde sürdürüyor. Birliğimize ekmekle ilgili vatandaşlardan gelen şikayetlerde anında değerlendirmeye alınıyor” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
8.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin