Gıda denetiminde rekor

Gıda denetiminde rekor

Gaziantep İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından kent genelinde özellikle gıda satışı gerçekleştirilen alanlara yönelik denetimler artırıldı.

Denetimlerde gıda satışına uygunsuz olduğu için uygulanan yasal para cezasında Gaziantep İstanbul’un ardından ikinci oldu.

GIDA DENETİMLERİ ARALIKSIZ ŞEKİLDE SÜRECEK

Kent genelinde gıda satışına yönelik denetim ve yaptırımlarda 85 gıda mühendisi eşliğinde çalışmalarını sürdüren Gaziantep İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, gıda satışına ilişkin yapılan tüm ihbarları anında değerlendirdi.

Yapılan ihbarlar neticesinde onlarca işyerine cezai işlem uygulayan Gaziantep İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri İstanbul’un ardından en çok cezai işlem yapan kurum oldu. Gıda denetimlerinde ortaya çıkan olumsuzluklar karşısında cezai işlem uygulayan Gaziantep İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri kuruma yapılan her türlü ihbar karşısında ihbarı anında değerlendirdi.

HAZIR KIYMA KONUSUNDA İŞLETMELER AFFEDİLMEDİ

Özellikle hazır kıyma konusunda satış yapan işletmelere acımayan Gaziantep İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü büyük alış veriş merkezleri başta olmak üzere kent genelinde et satışı gerçekleştiren işletmelerde et denetimlerini artırdı. Hazır kıyma satışı gerçekleştiren işletmelere cezai işlem uygulayan Gaziantep İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri vatandaşları da hazır kıyma almamaları konusunda uyardılar. Yetkililer işletmelere yönelik uyarılarında şu görüşlere dikkat çektiler;

“Hazır kıyma satışı bakanlığımız tarafından uzun süre önce yasaklandı. Bu yasağa aykırı hareket eden işletmelere gerekli olan cezai işlemleri uygulamaya devam edeceğiz. Bu konuda Gazianteplilerin şikayetleri olması halinde ise gerekli olan denetimleri yapacağız ve gerekli cezai işlemleri uygulamaya devam edeceğiz.”

ÖZEL HABER
Bülent Öner
30.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin