Giriş-çıkışlar kontrol altında…

Giriş-çıkışlar kontrol altında…

Gaziantep Koronavirüs vakaları artınca yeni tedbirler hayata geçirildi. Bu tedbirler kapsamında Karagöz, Gaziler, Hoşgör ve İnönü caddelerinde maskesiz dolaşmak yasaklandı, dolaşanlara ise 3 bin 150 lira ceza yazılacak. Tüm bu yaptırımlara rağmen kurallara uymamakta ısrar eden vatandaşlar için bu caddelerin giriş ve çıkışları kontrol altına alındı.

VALİ GÜL AÇIKLAMIŞTI

Gaziantep Valisi Davut Gül, , “Karagöz, Gaziler, Hoşgör ve İnönü caddelerimizde maskesiz dolaşmak ikinci bir düzenlemeye yapılıncaya kadar yasaklanmıştır. Kural ihlali edenlere 3 bin 150 lira idari yaptırım uygulanacaktır” dedi. Korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle Gaziantep'te yoğunluğun fazla olduğu 4 caddeye maskesiz giriş yasaklandı.

MASKESİZ GİRİŞLER DENETİME TAKILIYOR

Gaziantep İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından korona virüsle mücadele kapsamında yeni tedbirler alındı. Gaziantep Valisi Davut Gül tarafından açıklanan tedbirler kapsamında, kentte insan yoğunluğunun fazla olduğu Karagöz, İnönü, Gaziler ve Hoşgör caddelerine maskesiz girişler yasaklandı. Yoğunluğun yaşandığı caddelere barikatlar kurulurken, polis ve zabıta ekipleri tarafından giriş ve çıkışlar kontrollü şekilde sağlandı. Adı geçen caddelere maskesiz girmek isteyenler uyarılarak girişlerine izin verilmedi. Caddede maskesiz dolaşanlara ise 3 bin 150 liralık cezai işlem yapılacağı vurgulandı. Caddelere çocukları ile girmek isteyen ailelerin geçişine ise maskeleri olmalarına rağmen izin verilmeyerek, çocukların evden çıkmasının yasak olduğu ve eve gitmemeleri halinde cezai işlem uygulanacağı bildirildi.

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
12.05.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin