GKV’li minik yazarlar 23 Nisan Anı kitaplarını yayınladı

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri yazarlığa soyundu. İlk etapta anne ve...
GKV’li minik yazarlar 23 Nisan Anı kitaplarını yayınladı

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri yazarlığa soyundu. İlk etapta anne ve babalarının 23 Nisan Bayram anılarını hikayeleştirmek için kolları sıvayan minik öğrenciler Bir 23 Nisan Anıları adlı ilk kitaplarını yayınladılar. Öğrencilerin önümüzdeki süreçte de bir birinden farklı konuları kaleme alacak.

Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu bir birinden farklı  projeleriyle dikkat çekerken minik öğrenciler bu kez de yazarlığa soyundu. GKV Özel İlkokulu dördüncü sınıf öğrencileri anne ve babalarının çocukluklarına ait 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı anılarını kitap yaptılar. Dördüncü sınıf öğrencileri sınıf öğretmenlerinin rehberliğinde hazırladıkları kitap çalışmasında eski bayramların da coşkusunu yaşadılar.

Minikler yazarlığa anı toplamakla başladı

Özel Gaziantep Kolej Vakfı İlkokulu müdürü Mustafa Şenel proje ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Bu çalışma ile istedik ki öğrencilerimiz anne ve babalarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı anılarını öğrensinler. Bir zamanlar bayramların nasıl bir coşkuyla kutlandığını hissetsinler ve en önemlisi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu bayrama sahip çıksınlar. Bu kitaptaki her bir hikaye yaşanmıştır. Sevinç, heyecan, umut ve yağmur dolu hatıraların her birinde öğrencilerimiz anne ve babalarının çocukluk fotoğraflarını görecekler. Velilerimiz, paylaştıkları anılarla değerli bir miras bırakıyorlar. Katkıları için kendilerine ayrıca çok teşekkür ediyorum.” dedi.

YAŞAM
Haber Merkezi
20.04.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin