GKV’li Öğretmene Eni İyi Kadın Oyuncu Ödülü

GKV’li Öğretmene Eni İyi Kadın Oyuncu Ödülü

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokul ve Ortaokulu Drama Öğretmeni Ayşe Sevil Atıcı 18. Direklerarası Seyirci Ödülleri performans kategorisinde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi oldu. Atıcı’yı kutlayan GKV’li idareciler sahne sanatlarının GKV Özel Okulları için büyük önem taşıdığını ifade ettiler.

18.Direklerarası Seyirci Ödüllerinden en iyi kadın oyuncu ödülü Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları drama öğretmeni Ayşe Sevil Atıcı’ya verildi.  18. Direklerarası Seyirci Ödülleri seçici kurul üyelerinin, Türkiye ve KKTC’de sahne açan tiyatroların sezon oyunlarında başarılı buldukları sanatçıları değerlendirdikleri bir ödül sistemi olan Direklerarası Seyirci Ödülleri, Performans, Tasarım ve Yapımlar kategorilerinde halk jürisi  (seyirci)  olgusu ile belirleniyor. 2 kişilik kadın oyunu olan “Adviye” karakterindeki performansı ile ödülünü kazanan Ayşe Sevil Atıcı Beykent Üniversitesi Oyunculuk bölümü mezunu ve Çağdaş Drama Derneği “Drama Liderliği” belgesine sahip.  GKV Özel Okulları drama öğretmeni Ayşe Sevil Atıcı, 55 yıldan bu yana sanata, sanatçıya ve öğrencilerinin sanat ışığıyla çok yönlü bireyler olarak yetişmelerine özen gösteren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında Drama dersleri vermesinin yanı sıra Mavi Sanat Oyunculuk Atölyesi’nin de kurucusudur. 18. Direklerarası Seyirci Ödülleri performans kategorisinde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazanan Ayşe Sevil Atıcı’yı kutlayan GKV Özel Ortaokul Müdürü  Abdullah Dağlı, Müdür Yardımcıları   Yeliz Bircan ve  Korkut Özkeleş GKV Özel Okullarında sahne sanatlarının önemli bir yer aldığını ve öğrencilerin okul öncesi eğitimle başlayan sanatsal çalışmalarının eğitim kariyerleri boyunca devam ettiğini ifade ederek Atıcı’nın kurum ve öğrenciler için önemli projelere imza attığını da ifade ederek kutladılar.  

GÜNDEM
Haber Merkezi
5.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin