GKV’nin minik tenisçileri kupaları kaptı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa...
GKV’nin minik tenisçileri kupaları kaptı

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdiği Okullar arası Küçükler Tenis Müsabakalarına katılan GKV Özel Okulları Küçük Erkekler ve Küçük Kızlar Takımları kortlarında fırtına gibi estiler.

Gaziantep Kolej Vakfı Küçük Erkekler Tenis takımında görev alan Mahmut Mert  Kerpiççi,  Arjen Kılınç, Koray Güçlü,  Onur Reda Şenel ve Ömer Başar Hıdıroğlu gösterdikleri yüksek performansla ilgi çekerken takım 2016 2017 Eğitim öğretim yılı Küçük Erkekler Tenis İl ikinciliğini kazandılar. Küçük Kızlar Tenis takımında görev alan Elif Nakıpoglu, Yağmur Çalışkan, Sude Kara ve Defne Petek ise il dördüncülüğünü kazanarak katıldıkları ilk turnuvadan başarıyla döndüler. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının tenis sporuna yabancı olmadığını okul kurucusu Cemil Alevli’nin Gazianteplileri 1923’ten sonra tenis sporuyla tanıştırdığını ifade eden GKV Özel Okulları Beden Eğitimi Zümre Başkanı Ebru Akgül “Okul sporlarında yer alan bütün dallarda etkinliklerimiz sürerken teniste de bu yıl ilk kez öğrencilerimizle turnuvaya katıldık. Büyük bir çekişmeli geçen maçlar sonucunda takımlarımız edereceler elde ederek turnuvadan başarıyla ayrıldı. GKV Özel Okulları için tenisin önemi çok daha farklıdır. Okullarımızın kurucusu merhum Cemil Alevli eğitim için gittiği Almanya’da bu sporla tanışarak Gaziantep’e taşımıştır. 1930’lu yıllarda gerek kendi bağ evinde gerekse o dönemki Halkevi bahçesinde yaptırdığı tenis kortlarıyla bu sporun sevilmesine katkı sağlamıştır. Önümüzdeki dönemlerde bu spor dalına okullarımızda daha fazla katkı sağlanarak yetenekli sporcularımız desteklenecektir” dedi. 

 

SPOR
Haber Merkezi
14.03.2017
Etiketler

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin