GÖNÜL KÖPRÜSÜ

GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Gaziantep’te yaşayan Suriyeli yoksul Türkmen ailelerine yardımlarını sürdüren UMAY Yardım Derneği çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Dernek yöneticisi Fatma Özdoğuş ve Burhan Gündüz’ün öncülüğünde süren yardımlara Adana’dan önemli bir katkı sunuldu. Adana’da faaliyetlerini sosyal medya üzerinden yaptığı örgütlenme sayesinde sürdüren AHBAB gurubu üyeleri Gaziantep’te yaşayan yoksul Türkmen ailelere 2 kamyon yardım malzemesi getirdi.

SOSYAL MEDAYADA ÖRGÜTLENDİLER

Adana AHBAB Gurubu İl Temsilcisi Özay Ünal’ın öncülüğünde bir araya gelen 35 kişilik grup topladıkları yardımları Gaziantep’te ki ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Nuripazarbaşı Mahallesi’nde Suriyeli yoksul Türkmen ailelerin katılımı ile gerçekleştirilen törende yardım malzemeleri UMAY Yardım Derneğine teslim edildi. Sanatçı Haluk Levent’in öncülüğünde kurulan AHBAB yardım kuruluşuna kısa sürede ülkenin her köşesinden yardım gönüllülerinin katıldığını anlatan Özay Ünal, gurubun Gaziantep’te de Murat Keser öncülüğünde örgütlendiğini anlattı. Yardım faaliyetlerinin aralıksız şekilde sürdürüleceğine dikkat çeken AHBAB gurubu üyeleri, yardıma muhtaç insanların dininin, ırkının önemli olmadığını önemli olanın ise onların ihtiyaçlarına cevap vermek olduğunu anlattılar.

“YARDIM ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

Umay Yardım Derneği yöneticileri Fatma Özdoğuş ile Burhan Gündüz törende yaptıkları açıklamada, “Ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçarak ülkemize yerleşen Suriyeli yoksul Türkmen ailelerimizi bularak onların ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz. Bu ailelerimizin yaşam mücadelesinde onların yanında olduğumuzu hissettiriyoruz. Bugüne kadar onlarca ailemizin sorunlarına çözüm bulduk. Bugün ise Adana’da AHBAB gurunu üyelerinin bu ailelerimiz için topladıkları yardımları teslim aldık. Bu yardımları kısa sürede ihtiyaç sahiplerimize ulaştıracağız. Mağdur ailelerimizi bu yardımlarla mutlu etmiş olacağız. Uzun bir süredir bu yardımın toplanmasında emek harcayan Adana AHBAB gurubu üyelerinin tamamına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde görüş belirttiler.

“YARDIMA İHTİYACI OLAN HERKESİN YANINDAYIZ”

Yardım töreni nedeniyle açıklamada yapan Adana AHBAB Gurubu İl Temsilcisi Özay Ünal, yardıma muhtaç kim varsa o kişiye yardım ulaştırmanın mücadelesini verdiklerini dile getirdi. Ünal açıklamasında, “Sosyal medyadan örgütlendiğimiz çoğunluğu öğretmenlerden oluşan platform üyeleriyle birlikte her gün ne yapabiliriz diye kafa yorduk. Öncelikle yoksul aileleri belirleyip ardından da iftarlıklar içinde esnaftan destek istedik. Güzel niyetlerle çıktığımız bu yolda esnafta bizi yalnız bırakmadı. Kendimizi ve yaptığımız çalışmaları anlatınca onlar da bize katkı sundu. Aldığımız yemekler, erzak kolileri ve çocuklar için giyim malzemeleriyle birlikte belirlediğimiz evlere gittik, onlarla aynı sofrayı paylaştık. Zaman zamanda ailelerin sorunlarını tespit edip çözüm bulunması içinde yetkililerle görüştük. Amacımız yüzlerin gülmesi, toplumun yoksullara ve yoksulluğa karşı daha bilinçli, daha duyarlı olmalarını sağlamaktır. Biz bu Ramazan ayını çok güzel geçirdik. Herkes birlik ve dayanışma içinde olursa hayat daha yaşanabilir bir hale gelir” diye konuştu.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
31.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin