Gönüllü yardımseverler il başında

Gönüllü yardımseverler il başında

Suriye’de yaşanan iç savaştan kaçarak kentimize yerleşen Türkmen ailelere yardım için uzun süredir faaliyet gösteren Fatma Özdoğuş ile Burhan Gündüz, kent genelinde önemli yardım faaliyetlerinin altına imza attılar. UMAY Yardım Derneği adı altında süren yardımlardan dolayı yoksul aileler çok mutlular.

GÖNÜLLÜ OLARAK ÇALIŞIYORLAR

Fatma Özdoğuş ile Burhan Gündüz yıllar önce aldıkları karar çerçevesinde kentimize yerleşen Türkmen ailelerin sorunlarıyla yakından ilgilenmeye başladılar. Türkmen ailelerinin ihtiyaçlarının yanı sıra çocukların eğitimi ile sağlık sorunlarıyla ilgilenen Özdoğuş ile Gündüz yardım faaliyetlerini gönüllülük çerçevesinde sürdürüyorlar. Gaziantep’te yaşayan Suriyeli yoksul Türkmen ailelerine yardımlarını sürdüren UMAY Yardım Derneği çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Dernek yöneticisi Fatma Özdoğuş ve Burhan Gündüz’ün öncülüğünde süren yardımlar aralıksız bir şekilde sürdürülüyor.

“HERKESİN YARDIMLAŞTIĞI YERDE İŞLER YARIM KALMAZ”

Özdoğuş ile Gündüz çalışmalarına ilişkin şu açıklamalarda bulundular;
“Herkesin yardımlaştığı yerde işler yarım kalmaz. Geçtiğimiz hafta Balıkesir’den kıyafet ve Ankara’dan kitaplar geldi. Ayrıca 6 ihtiyaç sahibine ayakkabı ve kıyafet verdik. Yine Deva hastanesi civarında 20 aileye kıyafet dağıtımı yapıldı. Kardeş ailesinin çocuklarını alıp sinemaya ve yemeğe götürüp birlikte vakit geçiren yüreği güzel arkadaşımıza teşekkürler. Allah’ın ayetlerine inanan yardımlaşma ve dayanışma ruhunu yitirmeyen arkadaşlarımız sayesinde, hafta sonu 30 aileye halı, 9 aileye gıda, 15 aileye kıyafet götürdük. Ayrıca çok uzaklardan çocuklara gönderilen çikolatalarda dağıtmaya başladık. Listemize yeni eklenen 6 yerli aile için de biri gerçekten dram yaşıyor sağ olsun yurt içi ve dışından arkadaşlar sahiplenerek onların da yarınlara kaygısız ve korkusuz uyanmalarını sağlayacaklar en kısa zamanda. Destek olan herkese çok teşekkürler Allah hayırlarınızı kabul etsin.”

GÜNDEM
Bülent Öner
18.03.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin