Gözaltına alınan 3 gazeteciden 2'si tutuklandı

Gözaltına alınan 3 gazeteciden 2'si tutuklandı

Gaziantep'te FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu bulunan bir sanığın ifadelerini yayınlayarak gizlilik kararını ihlal ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan 3 gazeteciden 2'si tutuklandı.

Gaziantep merkezli bir inşaat firmasının ortaklarından olan ve FETÖ/PDY terör örgütüne finans sağladığı gerekçesiyle tutuklu bulunan şahsın ifadelerini ve itiraflarını yayınlayan gazeteci Metin Aybey, Murat Güreş ve Furkan Gökşen, gizlilik kararını ihlal ettiği iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

Gazetecilerin ev ve iş yerlerinde arama yapılırken, bilgisayarlarına da el konulmuştu. FETÖ sanığının itiraflarını yayınlayan gazeteci Murat Güreş ve Furkan Gökşen tutuklanırken, Metin Aybey ise serbest bırakıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, "Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülmekte olan gizlilik kararı da bulunan soruşturma kapsamında tutuklu bulunan inşaat firması yetkilisinin Başsavcılığımıza verdiği 5 sayfa ifadesinin tamamını yayınlayan medya mensuplarına yönelik yapılan operasyonda TCK’nın 285. maddesinde düzenlenen soruşturmanın gizliliğini ihlal suçundan 2 şüpheli tutuklanmış, 1 kişi adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştır.

Olayın sorumlularının ve amaçlarının ortaya çıkarılması için titizlikle yürütülen soruşturma devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

GÜNDEM
İHA
2.08.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin