GÖZLER AK PARTİ’DE

3. Olağanüstü Kurultayı tamamlanan Ak Parti’de gözler şimdi il ve ilçe teşkilatlarında yaşanacak değişikliklere çevrildi.
GÖZLER AK PARTİ’DE

3. Olağanüstü Kurultayı tamamlanan Ak Parti’de gözler şimdi il ve ilçe teşkilatlarında yaşanacak değişikliklere çevrildi. Ak Parti Gaziantep il ve ilçe yönetimlerinde kısa süre içerisinde revizyona gidileceği iddia ediliyor. Ak Parti il ve ilçe başkanlarının görevlerinde kalıp kalmayacakları ise Ak Parti merkez yönetiminin görev dağılımının ardından netleşeceği öne sürüldü.

TÜRKİYE GENELİNDE DEĞİŞİME İŞARET ETTİ

Ak Parti’nin 3. Olağanüstü Kurultayında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en kısa sürede Türkiye genelinde parti il ve ilçe teşkilatlarında değişim yaşanacağına dikkat çekmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından gözler şimdi il ve ilçe teşkilatlarına çevrildi. Ak Parti Gaziantep il ve ilçe başkanlarının görevlerine devam edip etmeyeceklerine, genel merkez yönetiminde görev dağılımının ardından karar verilmesi hedeflenirken bazı partili kurmaylar, il ve ilçe başkanlarının değiştirilmeden yönetimsel revizyonlarla bu değişimin sağlanabileceğine dikkat çekiyorlar. Bazı partili kurmaylar ise yaşanabilecek değişikliklerin yönetimler bazında köklü olabileceğine dikkat çekiyor.

BELEDİYE BAŞKANLARIYLA DEVAM EDİLECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin 3. Olağanüstü Kurultayında gerçekleştirdiği konuşmasında hangi belediye başkanlarıyla çalışacağını tarif etti. “Partiyi omuzlayan belediye başkanlarıyla yola devam edeceğiz” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel yönetimlere de önemli mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu anlamda Gaziantep’te iş başında bulunan Ak Partili belediye başkanlarından kim veya kimlerle devam edip etmeyeceği netlik kazanmadı. Yerel seçimler öncesinde mevcut belediye başkanlarından kimlerin yeniden aday olup olmayacağı yönünde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurmayları aracılığıyla sıkı bir çalışma yaptıracağı dile getiriliyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
23.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin