GÖZLER GTO’YA ÇEVRİLDİ!

Beyhan Hıdıroğlu’nun seçimi kaybetmesi ardından yeni dönemde GTO yönetimi nasıl şekillenecek?
GÖZLER GTO’YA ÇEVRİLDİ!

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Beyhan Hıdıroğlu’nun kendi gurubunda seçimi kaybetmesinin ardından gözler 10 Nisan’da yapılacak olan başkanlık seçimine çevrildi. Yapılacak olan seçimde kim veya kimlerin aday olacağı henüz netleşmezken, Beyhan Hıdıroğlu’nun seçim şokunun halen devam ettiği iddia ediliyor.

10 NİSAN’DA NASIL BİR TABLO ORTAYA ÇIKAR?

Gaziantep Ticaret Odası’nda başkan adaylığı planı yapan Melih Meriç’te seçimde kaybeden taraf oldu. Altyapı inşaat grubunda, Sıtkı Severoğlu kazanırken, Melih Meriç kaybetti. Başkan adaylığı için adı geçen Tuncay Yıldırım ve Fatih Gülloğlu ise gruplarından seçilmeyi başardı. Tuncay Yıldırım, kendi grubundan tek aday olarak seçime girip mecliste kendine yer buldu. Fatih Güllüoğlu ise, kıran kıran geçen seçim sonrasında meclise girdi. Grubunda seçilip meclise giren Mahmut Yıldırım’da, başkan adayı olacağını açıkladı. Diğer yandan GTO Meclisi önemli oranda farklı isimlere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

AĞIR TOPLAR MECLİS DIŞINDA KALDI

Yeni dönemde başkanlık adaylığını düşünen GTO Başkanı Beyhan Hıdıroğlu’nun kendi gurubunda seçimi kaybetmesinin şoku yaşanıyor. Diğer yandan Gaziantep Ticaret Odası başkanlık için plan yapan isimlerin önemli bölümü meclis dışında kaldı. Başkan adayı olarak gözüken Rıdvan Köksüzer, inşaatçılar grubunda yenilikçilere karşı kaybetti. Rıdvan Köksüzer 303 oy alırken, yenilikçiler ise 353 oy aldı. Bir başka başkan adayı Beyhan Külekçi ve Tayfun Aygın’da gruplarında kaybedip, meclise giremeyen isimler oldular. Yaptığı açıklamalarla kamuoyunda farklı tartışmaların yaşanmasına neden olan GTO Başkanı Hıdıroğlu, seçim günü gazeteci Ökkeş Sabah’a saldırmıştı. Gazeteci Sabah Hıdıroğlu hakkında şikayetçi olmuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
4.04.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin