GSO'dan Gazeteciler Günü mesajı

GSO'dan Gazeteciler Günü mesajı

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında "Gazeteciler bir mesleğin mensubu olmaktan ziyade, doğrunun ve ideallerinin peşinde koşan saygın yol arkadaşlarımızdır" ifadelerine yer verdi.

GSO Başkanı Adil Sani Konukoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, toplumsal hayatın ve demokrasinin en önemli özelliklerinden birisinin haber alma ve yayma özgürlüğü olduğuna vurgu yaptı. Basın çalışanlarına bazı haklar ve yasal güvence sağlayan “212 Sayılı Kanun” un 10 Ocak 1961’de yürürlüğe girmesinden bu yana 10 Ocak’ın Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlandığını anımsatan Konukoğlu'nun mesajında, “Gazetecilik özveri gerektiren saygın bir görevdir. Milli değerlerimiz, milli birlik ve beraberliğimiz doğrultusunda kamuoyunu doğru yönlendirme ve bilgilendirmede doğrudan yana görev alan basın mensuplarının toplumda üstlendikleri bu rol çok hassas ve önemlidir. Basın, demokrasinin göstergelerinden birisi olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Böylesine önemli misyon üstlenen ve yayınları ile kurum ve kuralların işleyişine değer katan basının saygın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum" denildi.
GÜNDEM
Haber Merkezi
9.01.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin