GTO Başkanı Beyhan Hıdıroğlu,”İlk çeyrekteki büyüme umut verici”

GTO Başkanı Beyhan Hıdıroğlu,”İlk çeyrekteki büyüme umut verici”

TÜİK verilerine göre Türkiye ekonomisi 2016 yılının ilk çeyreğinde yüzde 5 büyüdü.

Büyüme rakamlarına ilişkin bir açıklama yapan Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, "ilk çeyrekte büyüme ivmesinin hızlandığını görmek gelecek için umutlarımızı tazeledi" dedi. 2017 yılının daha yüksek bir rakamla kapatılacağına inandığını belirten Hıdıroğlu, “Türkiye ekonomisinin ilk çeyreğinde yüzde 3,5 -4 olan piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşmesi geleceğe dair umutlarımızı tazeledi ve beklentilerimizi de yükseltti. İnanıyorum ki 2017 yılını daha yüksek bir büyüme rakamı ile kapatacağız” diye konuştu. 2016 yılında yaşanan zorlukların ardından ekonominin hızlı bir şekilde toparlanmaya başladığını söyleyen Hıdıroğlu, bunda hükümetin reel sektöre verdiği destek ve teşviklerin önemli katkısı olduğunu belirtti.
Hıdıroğlu, “Ekonomi yönetiminin mali disiplinden vazgeçmeden aldığı yapısal düzenleme kararları, reel sektöre verdiği teşvik ve desteklerin olumlu yansımalarını almaya başladık. Büyüme potansiyeli en az yüzde 5 olan büyüme potansiyelini yakaladık. Bu ivmeyi devam ettirebilmek, büyümemizi daha yüksek seviyeden sürdürülebilir kılmak için eğitim kalitesini artırmaktan ve teknolojiye yönelmekten başka çaremiz yok” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
İHA
13.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin