GTO BAŞKANLARINDAN BAYRAM KUTLAMASI…

GTO BAŞKANLARINDAN BAYRAM KUTLAMASI…

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı Hilmi Teymur, bayramların beraberliğin ve dayanışmanın öne çıktığı nadide günler olduğunu belirterek bayramın huzur ve kardeşliğe vesile olması temennisinde bulundular.

Ramazan Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımlayan GTO Başkanları Yıldırım ve Teymur, “Oruç, ibadet, huzur ve kardeşlik içinde geçirdiğimiz mübarek Ramazan ayının ardından bir kez daha mübarek Ramazan Bayramı’na kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dediler.

Bayramların kardeşlik, paylaşma, dayanışma, bir ve beraber olma gibi duyguların ön plana çıktığı özel günler olduğuna işaret eden GTO Başkanları, “Kavga yerine sarılıp kucaklaşmayı, ayrılık yerine birlik ve beraberliği emreden bir kültürden gelen insanlar olarak biliyoruz ki bayramlar; iyiliğin kötülüğü, barışın savaşı, doğrunun yanlışı, sevginin nefreti yeneceğine olan inancımızın tecellisidir. Yine bayramlar yapılan hataların affedilmesine, kırılan kalplerin onarılmasına, daha çok dayanışma ve kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda düşünmemize vesile olan önemli günlerdir. Toplumları güçlü kılan şey fertlerini bir arada tutan bağların sağlamlığıdır. Bağların sağlam olması, toplumsal barışı, hoşgörü ortamını ve fertlerin birbirine karşı sevgi ve saygı beslemesini sağlar. Bu da en büyük zenginliktir” şeklinde konuştular.

Zorlukların, sorunların kenetlenerek dayanışma içerisinde aşılabileceğini belirten; kin ve nefretin olmadığı, kan ve gözyaşının akmadığı, sağlık ve huzur içerisinde nice bayramlara ulaşma dileğinde bulunan GTO Başkanları yaptıkları açıklamada, “Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan dinî bayramlarımızı birlik ve beraberliğimizi güçlendiren, kardeşlik bağlarımızı pekiştiren bir fırsat olarak görmeliyiz. Sevgiyi ve barışı ne oranda çoğaltır ve hayatın ne kadar çok alanına yayarsak dünya o kadar güzelleşir.

İnsanların huzur ve barış içerisinde yaşadığı bir dünya dileğiyle bütün meclis üyelerimizin, komite üyelerimizin, odamıza kayıtlı üyelerimizin, iş dünyamızın ve aziz hemşehrilerimizin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyor, bayramın güzellik ve mutluluk içinde geçmesini diliyoruz.” dediler.

GÜNDEM
Haber Merkezi
12.06.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin