Gültepe’nin sorunu dar sokaklar

Gültepe’nin sorunu dar sokaklar

Gültepe Mahallesi’nde plansız yapılaşma nedeniyle hizmet alımı noktasında sıkıntılar yaşandığını ifade eden mahalle muhtarı Ökkeş Dölek, diğer yandan ise kamulaştırma çalışmalarında merkez nokta haline geldiklerini söyledi. Dölek, “Plansız yapılaşmanın getirdiği sorunlarla boğuşuyoruz” dedi.

Gültepe Mahallesi’nde plansız yapılaşma nedeniyle hizmet alımı noktasında yaşanan sıkıntıları gazetemize anlatan mahalle muhtarı Ökkeş Dölek, plansız yapılaşmanın Gültepe Mahallesi’nin en önemli sorunu olduğunu söyledi. Gültepe’nin eski bir yerleşim noktası olduğunu söyleyen Dölek, “Mahallemiz eski bir mahalle yerleşim yeri olduğu için alt yapısında bazı problemler meydana geliyor. Taştan yapılma kanalizasyonlar verimli olmadığı için bunların değiştirilmesi gerekiyor. Ancak kanalizasyonların büyük kısmı evlerin altında bulunduğu için GASKİ ekipleri çalışma yapamıyorlar. GASKİ’ye teşekkür etmek istiyorum bu anlamda dahi elinden gelen çabayı sarf ediyor. Diğer yandan mahallemizdeki dar sokaklara gerekli hizmetler götürülemiyor. Plansız yapılaşmanın getirdiği sorunlar ile boğuşuyoruz” diye konuştu.

Gültepe sokaklarının eski olduğunu ifade eden Dölek, “Eski yapılaşma olduğundan dolayı sokaklarımıza yapılabilecek hiçbir şey yok. Sokaklarda bulunan yollarımız düzgün, herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz. Bunun yanında sokaklarımızın dar olması alt yapı çalışmalarıyla birlikte belediye hizmetlerinin büyük bir bölümünü etkiliyor. Mahallemize ambulans ve itfaiye gibi acil durum araçları dar sokaklara girmekte zorluk yaşıyorlar. Gelişi güzel araçlarını park eden vatandaşlar, sıkıntılara neden oluyor. Yaşanan sıkıntıların giderilmesi noktasında çalışmalar bekliyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Zeynep Keskin
4.01.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin