Gün, güven tazeledi

Gün, güven tazeledi

Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Poliüretan Terlikçiler ve Yan Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi olağan genel kurulu ŞKM’de gerçekleştirildi. Esnafın yoğun ilgi gösterdiği kongrede mevcut başkan Murat Gün güven tazeledi.

Nizip Caddesinde bulunan esnaf, Taşlıca Bölgesimi yoksa Körkün Bölgesine mii taşınacakları konusunda bir belirsizlik olduğunu ve bu sorunun çözümlenmesi gerektiğini dile getiren esnaf temsilcileri konunun takipçisi. Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Poliüretan Terlikçiler ve Yan Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gün, “Üyelerimizin hiçbirinin Körkün’e gitmek istemediğini Büyükşehir Belediyesi’ne bildirdik. GSO ev sahipliğinde yapılacak olan toplantıda görüşlerimizi belirteceğiz. Kararı sizler vereceksiniz, Taşlıca Bölgesi’ne mi yoksa Körkün Bölgesi’ne mi gitmek istediğinize siz karar vereceksiniz.  9 kilometre uzaklıkta olan bir yer varken, 25 kilometre uzaktaki bir alana gitmek, buraya işçi götürmek mantıklı değil. Taşlıca Bölgesi’nin daha uygun olduğunu düşünüyorum” dedi.

“ESNAFIMIZIN İSTEKLERİ DOĞRULTUSUNDA HAREKET EDECEĞİZ”

Gün açıklamasını şu şekilde sürdürdü;
“Şu anda 301 kaydımız var, Taşlıca Bölgesi’ne gitmek isteyen arkadaşlarımız burada bulunuyorlar. Genel bir toplantı yapılarak esnaflarımızın fikirleri sorulmalı. Yalnızca 7 arkadaşın ortaya atmış olduğu Körkün fikri bana göre hükümsüzdür. Burada olan tüm arkadaşlarımız Taşlıca Bölgesi’ne gitmek istiyorlar. Bize sorulmadan alınmış bir karar var. Bize sorulmadan alınan bu karar ile Büyükşehir Belediyesi yanıltılıyor. Taşlıca Bölgesi’nde bize site tahsis edilmesi ile ilgili bildirge bulunuyor. Her konuda Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hareket ettik. Bazı arkadaşlarımız fikir ayrılığına giderek böyle bir konuyu gündeme taşıdılar. Bu kişiler bizi temsil etmiyorlar. Esnaflara bir şey sormadan ortaya konulan fikirler uygulanamaz. Esnafımız Körkün’e gidelim derse Körkün’e, Taşlıca’ya gitmek isterse Taşlıca Bölgesi’ne gitme konusunda irade ortaya koyacağız. Önümüzdeki günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin başkanlığında Gaziantep Sanayi Odası’nda bir araya geleceğiz.  Bu toplantıda sizlerin isteklerini anlatacağız.”

Konuşmaların ardından Taşlıca Bölgesi’nde yapılması düşünülen Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Poliüretan Terlikçiler ve Yan Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi Projesi tanıtıldı. Proje tanıtımının ardından yapılan seçimde, Gaziantep Plastik Ayakkabıcılar Poliüretan Terlikçiler ve Yan Sanayicileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığına Murat Gün, yeniden seçildi.

GÜNDEM
Bülent Öner
28.06.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin