GÜNDEM ‘TOPLU ULAŞIM’

Özel halk otobüsü sahiplerine toplu ulaşımda uymaları gereken kurallar anlatıldı
GÜNDEM ‘TOPLU ULAŞIM’

Nüfusu 2 milyonun üzerine çıkan Gaziantep’te toplu ulaşım hizmetlerinde sorunlar bitmek bilmiyor. Sorunların aşılmasında ve Gazianteplilere daha iyi bir toplu ulaşım hizmetinin verilebilmesi için Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı otobüs sahipleri ile sık sık toplantı düzenleyerek sorunların giderilmesi sağlanıyor.

“DAHA KALİTELİ HİZMET VERİLMESİNİ İSTİYORUZ"

Toplu ulaşım hizmetlerinde yılın 12 ayı farklı sorunlar yaşanıyor. Yaşanan sorunlar ve kurallara uymayan otobüs sürücüleri yüzlerce cezai işleme maruz kalıyor ama sorunların üstesinden gelinemiyor. İşte buradan yola çıkarak Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Salih Yıldırım, kent genelinde toplu ulaşım hizmetlerinde yaşanan sorunların çözümü ve uygulamaların yaşama geçirebilmesi yönünde özel halk otobüsü sahipleriyle bir araya geldi. Toplantıda halk otobüsü sahiplerinin toplu ulaşımda uyması gereken kurallar tekrarlandı. Diğer yandan ise otobüs sahipleri ise yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler. Ulaşımda yaşanan sorun ve sıkıntıların üstesinden diyalog çerçevesinde gelineceğine dikkat çeken Yıldırım, cezadan yana olmadıklarını anlattı. Gaziantep Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kılıç ile görüş alış verişinde bulunan Yıldırım, otobüs sahiplerinin sorunlarını ise not aldı.

“GAZİANTEP’TE MAVİ RENKLİ 184 OTOBÜS FAALİYETTE”

Toplantıda üyelerin sorun ve sıkıntılarını anlatan Gaziantep Özel Halk Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kılıç ise, “Gaziantep genelinde 184 otobüsümüz toplu ulaşım alanında hizmet veriyor. Tüm otobüslerimizde üyelerimiz halkımıza en iyi hizmeti verebilmek adına büyük fedakârlıkta bulunuyorlar. Tabi toplu ulaşım hizmetlerinde hem trafik hem de mevzuatın emrettiği kurallara uymak hepimizin en önemli görevi. Bu kurallara dikkat ederek uymamız aksi halde ise cezai işlemlere maruz kalacağımız bir gerçek. Her şeye rağmen tüm üyelerimizle birlikte sık olarak düzenlenen toplantılarda hem üyelerimizin haklarının korunmasına yönelik hem de vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmenin yollarını arıyoruz. Yönetim kurulu olarak Zabıta Daire Başkanlığı ve UKOME yetkilileriyle de fikir alış verişinde bulunarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
6.12.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin