Güneş gözlüklerine dikkat

Altın Optik Saat sahibi Cuma Reyhan, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte vatandaşların gözlük almalarında bir artış yaşandığını söyledi.
Güneş gözlüklerine dikkat

Altın Optik Saat sahibi Cuma Reyhan, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte vatandaşların gözlük almalarında bir artış yaşandığını söyledi. Reyhan, dışarıda satılan sahte gözlüklerin faydadan daha çok zarar verdiğini ifade etti. Güneş gözlüğü almak isteyen vatandaşların uzmanlara gitmesi gerektiğini anlatan Reyhan, Çin malı ucuz gözlüklerden kaçınılmasını istedi.

“SAĞLIĞINIZ HER ŞEYDEN DEĞERLİ”

1985 yılından beri optik sektöründe hizmet verdiğini söyleyen Cuma Reyhan: “Tabi güneşin etkisini artırmasıyla güneş gözlüklerinde bir rekabet var. Sırf güneş gözlüğü alacağım diye piyasada ucuz fiyata satılan gözlüklerden uzak durmamız gerekiyor. Güneşin zararlarından gözlerimizi koruyalım derken, sahte gözlüklerle göz sağlığınız daha çok bozulur. İyi bir güneş gözlüğü almak isteyenlerin optikçilerden gözlük almalarını tavsiye ediyorum. Aldığınız bazı sahte gözlüklerin zararlarını ilk başta anlayamayabilirsiniz ancak ileriki yaşlarda zararlarını mutlaka görürsünüz. Özellikle 40 yaşından sonra katarak gibi sıkıntılar kaçınılmaz oluyor. Görüntüleri belki sizi aldatabilir ama kullanılan camlar çok kalitesiz, optik merkezleri olmayan camlar, ışınları kırmayan camlara sahipler. Bu yüzden sağlıklı değiller. İyi bir güneş gözlüğü 100 TL ile 4 bin TL arasında değişiyor. Son olarak vatandaşlarımızın ramazan ayını kutluyorum” dedi.

ÖZEL HABER
Fatih Çeliktürk
11.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin