Gurmelerin ilgi odağı oldu

Gaziantep’te Çakmak Mahallesi’nde 44 yıllık kebapçılık yapan Mehmet Küncülü adlı...
Gurmelerin ilgi odağı oldu

Gaziantep’te Çakmak Mahallesi’nde 44 yıllık kebapçılık yapan Mehmet Küncülü adlı kebapçı ustası uluslararası gurmelerin ilgi odağı oldu. Toplamda 4 metrekarelik alanda kebapçılık yapan Küncülü, işyerine misafir olan kişilerin kendisi için en güzel reklam kaynağı olduğuna dikkat çekti.

Gaziantep’te Çakmak Mahallesi’nde bir elektrik trafosunun yan tarafında 4 metrekarelik dükkanında kebapçılık yapan Mehmet Küncülü adlı usta, adresi bilen ve damak zevkine düşkün Gazianteplileri ve yabancı turistleri ağırlamaya devam ediyor. 44 yıldır aynı noktada ve aynı kalitede hizmet veremeye devam eden Mehmet Küncülü, “Bugüne kadar birçok gurme tarafından ilgi odağı oldum. Bazen haber yapmak istediler ama haber yapacak vakti bulamadım. Dışarıdan fotoğraf çekenler ve belgesel çekimler için görüntü alanlar oldu” diye konuştu.

GURME GÖZÜYLE KÜNCÜLÜ KEBAP

“Bu sefer Gaziantep'teyim. Yine bildiğimiz yerlerin dışında kıyı köşe lezzet arayışımız bizi. Küncülü Kebap rotasına yönlendiriyor. Küncülü Kebap'ı bulmak çok kolay, fakat dışardan kebapçı demek zor. Dükkandan içeri giriyoruz kimsecikler yok. Önünde duran arabalardan birinin arka kapısı açılıyor, ustamız geliyor. Fakat ustanın söyledikleri bizi maalesef yıkıyor. Sözü kulaklarımızda, boynumuzu büküp gidiyoruz.”

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
10.04.2017
Etiketler

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin