Halı Sektörü geleceğini oyluyor

Halı Sektörü geleceğini oyluyor

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB) Başkan Adayı Ahmet Kaplan, 11 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan seçimlerin bayram havasında, demokratik bir ortamda ve centilmenlik içerisinde geçmesini isteyerek, "Geleceğini oylayacak olan halıcılarımızın yapacağı seçim sonucunda kazanan Gaziantep ve halı sektörü olsun" dedi.

GAHİB Başkan Adayı Ahmet Kaplan, Gaziantep'in dünyanın en büyük makine halısı üretim merkezi olduğunu hatırlatarak, halı sektörü için yeni bir dönemi başlatmak istediklerini söyledi. Kaplan, "Dünyada en fazla halıyı Gaziantep üretiyor. Ancak, biz sadece üretmekle kalmayacağız. Eğitim ve AR-GE çalışmalarını yoğunlaştırarak, sektörde ortak karar alma kültürünü yaygınlaştırarak, katma değeri yüksek ürünler üreterek, dünya halı sahnesindeki markalarımızın sayısını hızla artırmak ve dünya halı modasına yön vermek istiyoruz. Sektörümüz ihracata dayalı olarak büyüyor. Yeni dış pazarların bulunması ve ihracattaki sorunların çözülmesi sektörümüzün büyümesine ivme katacaktır" şeklinde konuştu.

"Zirveyi kaptırmamak gerek"

Halı sektörünün Türkiye ve Gaziantep ekonomisi için büyük önem arz ettiğini ifade eden Başkan Adayı Ahmet Kaplan, sektörün daha da büyümesi için tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliğinin şart olduğuna dikkat çekti. Kaplan, 40 bin kişinin istihdam edildiği sektörün, yan dallarıyla da 200 bin kişinin geçimini sağladığını belirtti. Kaplan, "Halı sektöründe zirvedeyiz. Türkiye ve Gaziantep adına gurur verici bir durum. Ancak, önemli olan zirveyi bırakmamak, başarıyı kalıcı hale getirmektir. Bunun için daha çok çalışmak, üretmek ve ortak akılla hareket etmek zorundayız. Sektörde güç birliğini daha etkin hale getirmemiz şart" diye açıklamada bulundu.

"Ortak akılı daha etkin kılacağız"

Kaplan, halı ihracatçılarına yönelik olarak, "Halı sektörünün geleceğini birlikte dokuyalım" çağrısını tekrarlarken, görev verilmesi halinde, katılımcı, üyeleri ile sürekli istişare halinde olan ve üyelerinin görüş ve önerilerini dikkate alan bir yönetim anlayışı hayata geçireceklerini bildirdi. Halı İhracatçıları Birliği Başkan Adayı Ahmet Kaplan, "Halı sektöründe ortak aklı daha da güçlendireceğiz. Gaziantep Halıcılar Odası, Gaziantep Ticaret Odası ve Gaziantep Sanayi Odası gibi kardeş kuruluşlarla sürekli işbirliği halinde olarak, sektörümüz için yapılacak projelerde güç birliğini sağlayacağız" dedi.

"Kazanan halı sektörü olsun "

Gaziantepli halı ihracatçılarını Halı İhracatçıları Birliğinin seçiminde oy kullanmaya çağıran Kaplan, "Öncelikle tüm halı ihracatçısı arkadaşlarımızın seçimlere katılmasını bekliyorum. Halı ihracatçılarımızın seçimlerde en doğru kararı vereceğine inanıyoruz. Sektörümüzün geleceğini belirleyecek olan ve sektörümüz için hayati önem taşıyan seçimlerimizin bayram havası içerisinde, demokratik bir ortamda ve büyük bir olgunluk içerisinde geçeceğine eminim. Seçim sonunda kazanan Gaziantep olsun, kazanan Gaziantep halı sektörü olsun" diye konuştu.

GÜNDEM
Haber Merkezi
10.04.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin