Halk otobüsleri uygulamaya “UYMADI”

Halk otobüsleri uygulamaya “UYMADI”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yine Türkiye’ye örnek olacak bir projeye imza attı. Pandemi sürecinde para kazanamaz hale gelen özel halk otobüslerinden ücretsiz faydalanan 65 yaş ve üstü vatandaşların ücretli kısmı olarak Büyükşehir Belediyesi tarafından ödenecekti. Hükümetin şehir içi toplu ulaşım hizmetlerinden ücretsiz şekilde faydalanması sağlanan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız bundan sonra şehir içi toplu ulaşım hizmetini rahat bir şekilde alacak. Alınan bu karar diğer il belediyelerine örnek olurken toplu ulaşım aracı sahipleri ise oldukça mutlular.

BELEDİYENİN İYİ NİYETİ DEĞERLENDİRİLEMEDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, alınan bu karar ile pandemi sürecinde zarar eden toplu taşıma araçlarına katkı sunulduğunu diğer yandan ise 65 yaş ve üstü vatandaşların rahat bir şekilde şehir içi ulaşımlarının sağlanacağını kaydetti. Şahin, “Tüm vatandaşlarımız gibi özellikle büyüklerimizin şehir içi toplu ulaşımlarını rahat ve sağlıklı sağlanmasına yönelik ciddi çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalarımızın çerçevesinde bundan sonra 645 yaş ve üstü vatandaşlarımızdan halk otobüslerine yönelik tek bir şikayet bile gelmeyecek. Bu durum onların adına bizleri oldukça mutlu edecek” şeklinde konuştu.

HER BİR 65 YAŞ VE Ü,STÜ VATANDAŞIN BİNİŞ ÜCRETİ 1 LİRA OLACAK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Hasan Kömürcü, daha önceden projelendirilen uygulama ile halk otobüsü sahiplerinin 65 yaş ve üstü vatandaşların ücretsiz taşınması yönünde mağduriyet yaşamayacağına dikkat çekti. Kömürcü açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Pandemi sürecinde para kazanamaz duruma gelen halk otobüsü sahibi vatandaşlarımıza belediye olarak daha önceden destek verdik. Şimdi ise 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın hakkı olan şehir içi ücretsiz taşıma hizmeti için halk otobüsü sahiplerine her bir vatandaşın biniş ücreti olarak 1 lira ödenecek. Bu durum ile birlikte bundan sonra kent genelinde 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın halk otobüsü tarafından alınmaması gibi bir durum yaşanmayacak. Bu projenin Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin önderliğinde Türkiye’ye örnek olacağı kanısındayım.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
22.09.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin