Hangi “zihniyet” başkan?

Ak Partili Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Halil Uğur, Baro, TMMOB ile STK’larda kongrelere yönelik çalışma yaparak kendi adaylarını çıkartmadıkları için bugün eleştirilere maruz kaldıklarını belirtti.
Hangi “zihniyet” başkan?

Yıllarca Elektrik Mühendisleri Odası Başkanlığı görevinde bulunan ardından ise Ak Parti Şehitkamil İlçe Başkanlığına seçilerek siyasete atılan Halil Uğur, akademik meslek örgütlerine yönelik anlaşılmaz açıklamalarda bulundu. Siyasi yaşamını Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi olarak sürdüren Halil Uğur, sosyal medya paylaşımlarıyla dikkat çekiyor.

HALİL UĞUR BU PAYLAŞIMIYLA NE DEMEK İSTEDİ?

Akademik meslek örgütleri için sadece seyrettiklerini sosyal medya hesabından paylaşan Ak Partili Halil Uğur, “Yılladır söylüyorum. Her platformda bas bas bağırıyoruz. Baro, TMMOB ve birçok Meslek Odası ve STK için sadece seyrediyoruz. Önemsemiyoruz. Sonra da bu zihniyette ki insanlar bu makamlara sahip oluyor” dedi. Sosyal medya paylaşımında “zihniyet” vurgusu yapan Halil Uğur çoğu takipçisi tarafından anlaşılmadı.

TMMOB BİLEŞENLERİ ESKİ BAŞKANLARINDAN HALİL UĞUR İÇİN NE DİYECEK?

Türk Mimar Mühendis Odaları Birliği bileşenlerinin Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi eski Başkanlarından Halil Uğur’un yorumları karşısında nasıl bir tepki göstereceği merak konusu oldu. Diğer yandan Barolar ve STKlar için de “zihniyet” vurgusu yapan Uğur’un bu tepkisinin nedenlerini açıklayabileceği ifade ediliyor.

GÜNDEM
Sabiha Nigar Kocaman
22.02.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin